کدخبر : 217495 | تعداد بازديد : ۴۸۴۴۶ | زمان مخابره : ۱۳۹۲/۲/۱ | ۱۰ : ۴
وزیر آموزش و پرورش:
نمایشگاه دایمی محصولات کانون در مدارس برپا می‌شود
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باید تولید انبوه محصولات فرهنگی هنری خود را افزایش داده و مدیران مدارس وظیفه دارند نمایش‌گاه‌هایی دایمی از این تولیدات برگزار کنند.
 به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این بخشی از سخنان حمیدرضا حاجی‌بابایی در نشست با مسوولان کانون در گردهم‌آیی سراسری معاونان و مدیران ‌کل ستادی و استانی بود که در دفتر وزیر آموزش و پرورش عنوان شد.
رییس مجمع عمومی کانون در ادامه افزود: مدیران مدارس وظیفه دارند مسوولیت توزیع، نشر و فروش کتاب‌ها و دیگر محصولات کانون همچون فیلم، سرگرمی، عروسک و... را بر عهده بگیرند و نمایش‌گاهی دایمی از تولیدات کانون برگزار کنند.
وی ضمن اظهار خرسندی از این‌که در جمع معاونان و مدیران ستادی و استانی کانون حضور دارد، ابراز تمایل کرد که در فرصتی مناسب از نظرهای مدیران کانون استفاده کند.
به گفته این مقام مسوول، کانون جایگاه مهم و تعیین کننده‌ای در نظام جمهوری اسلامی دارد و فعالیت‌های ارزشمندی در آن انجام می‌پذیرد و کارش از نوع نرم‌افزاری فرهنگی است.
وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد کانون باید به جای افزایش کمیت به سمت کیفیت‌بخشی حرکت کند چرا که در کانون کار فکری انجام می‌شود و افراد فرهیخته، صاحب‌نظر و صاحب اندیشه‌ای در آن حضور دارند که به محتواهای ظریف در فرهنگ می‌پردازند.
حاجی‌بابایی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند کانون باغ گسترده‌ای است که گل‌های رنگارنگ فراوانی در آن وجود دارد اضافه کرد: حدود 13 میلیون نفر در این باغ هستند که ما وظیفه مراقبت و نگهداری از آن را بر عهده داریم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما وظیفه داریم در رشد دقیق مخاطبان‌مان بر اساس آموزه‌های دینی تلاش کنیم و در زمینه سیاست‌گذاری، تولید محتوا و نرم‌افزاری فعالیت بیشتری انجام دهیم.
رییس مجمع عمومی کانون در ادامه گفت: مدارس ما باید از فضای سخنرانی بیرون آمده و نمایشگاه، کارگاه‌های تفکر، خلاقیت و نوآوری دایر کنند و معلم باید از تک‌گویی به سمت راهنمایی دانش‌آموزان در کارگاه‌ها حرکت کند. در عین حال علوم پرورشی، امور تفریحی و فوق برنامه‌ها نیز باید به مدارس راه پیدا کند.
حاجی‌بابایی در مورد استفاده مدارس از آموزش‌های کانون زبان ایران گفت: فضای مدارس، بعد از ظهرها در اختیار این مرکز قرار دارد تا کلاس‌های خود را در آن‌جا برگزار کنند.
 وی در ادامه افزود: کانون بدون آموزش، معنا و مفهومی ندارد و آموزش و پرورش نیز به طور قطع به کانون نیاز دارد.
وی افزود با این تغییر، آموزش زبان در مدارس متحول خواهد شد. مدارس استانداردهای نظام جمهوری اسلامی را به کانون زبان و کانون زبان نیز تخصصش را به مدرسه می‌برد در این صورت مخاطبان و امکانات ما چند برابر می‌شوند.
حاجی‌بابایی در ادامه تصریح کرد: در آموزش و پرورش به دنبال تحول عظیم در گفتمان هستیم و تعریف آن را بر اساس قرآن و اسلام تغییر خواهیم داد. این در حالی‌ است که تعلیم و تربیت حرف اول را می‌زند و میزان ارزش هر انسانی به اندازه تربیتش خواهد بود.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد در عصر امروز استراتژی امنیت بر پایه نیروی انسانی نوشته شده است و امنیت ملی در کشور بستگی به نیروی انسانی دارد.
سیدصادق رضایی مدیرعامل کانون نیز در ابتدای این نشست از وزیر آموزش و پرورش به خاطر مساعدت در خروج کانون از دایره اصل 44 قانون اساسی، رسمی شدن بیش از 900 نفر از کارکنان کانون، دریافت سند مجموعه 50هزار متری شهرک قدس و همت وی در تغییر جایگاه مدیران کانون به مدیرکلی، تشکر و قدردانی کرد.
وی اظهار امیدواری کرد وزیر آموزش و پرورش در یکی از گردهم‌آیی‌های آتی مدیران کل کانون حضور یابد و از نزدیک در جریان دیدگاه‌ها و نظرهای این مدیران قرار بگیرد.
در این نشست همچنین عبدالنبی شاکریان مدیر کانون استان خوزستان، حکم مدیرکلی خود را به نمایندگی از سوی تمامی مدیران استان‌ها از وزیر آموزش و پرورش دریافت کرد.
گردهمایی سراسری معاونان، مشاوران و مدیران ستادی و استانی کانون در روزهای 31 فروردین تا 2 اردیبهشت در تهران برگزار می‌شود.
217495انتهاي خبر / وب سايت اختصاصي اطلاع رساني کودک ونوجوان/ کد خبر
نام شما :
ايميل شما :
ايميل گيرنده :
توضيحات :
اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام
ايميل
نظر شما
نظرات ارسال شده
مربي مسئول
با سلام، پدرمن بازنشسته ي آموزش و پرورش است و دوتا از خواهرهام دبير هستند که يکيشون خواهر کوچيکمه، با دوسال سابقه ي فوق ديپلم از منه 7سال سابقه ليسانس، وضعيتش بهتره، به ادامه تحصيل مي پردازه و زندگيشو ميکنه، من با يک بچه کوچيک زندگيم عجله ايه و تند و تند روزهام مي گذره، به خودم و فکرم و مطالعه و رشته ي مورد علاقم نمي تونم برسم، پسرمم که ....
مربي استان اردبيل
با توجه به گفته هاي همکاران درد همه ي ما کانونيها يکي ست، منم از خدا مي خوام که چون بيشتر ما خانم هستيم يک روز تعطيلي در هفته داشته باشيم، چرا از خدا مي خوام!!!!!قضيه ي تبديل وضعيتمون اعصاب خورد کن شده!؟3ماه مداوم وبدون مرخصي و تعطيلي در تابستان کار کردن و....بدبختيهاي ديگه!!!!کاش کسي بود تا ما را دريابد.....
مربي مسئول
با سلام وخسته نباشيد،باصحبت هاي همكاران تمام وكمال موافقم مضاف براينكه همسر بنده آموزش وپرورشي است وانصافا جناب وزير در مدت وزارتشان وضعيت پرسنلشان را خيلي تغييردادند وبنده اين قضييه را از نزديك ميبينم ولي حيف وصد حيف پس ما كانوني ها چه ....
مربي
باسلام وتشكرفراوان.لطفايه فكري هم براي اين ساعت كاري وتعطيلات بكنين .آخه بيشترمربيان كانون خانم ها هستند كه بايد به فكر خونه وزندگي شون هم باشن.
مربي
سلام.
مدير سايت لطفا توضيح دهيد نظرات همکاران محترم به چه نخوي انعکاس داده مي شود؟و آيا به اطلاع همکار خواهد رسيد؟

مدير سايت: با سلام تمامي ديدگاه‌هاي مخاطبان سايت منتشر شده و منتشر نشده در اختيار مديرعامل محترم کانون و ديگر مسوولان ذي‌ربط قرار مي‌گيرد.
مربي
اين جانب هم با همه همکاران موافقم مربي کانون با حداقل حقوق و کار زياد و تعطيلي کم چطور فرصت و انگيزه انجام کر فکري مطلوب براي کودکان داشته باشد ؟
در حاليکه بچه هاي خودش هميشه از او دور هستند .
تورا خدا به کانوني ها هم تعطيلي حداقل يک روز درهفته يا ساعت کاري کمتر يا تعطيلي کوتاه در تابستان بدهيد.
مربي مسئول
خسته نباشيد لطفا به آقاي حاجي بابايي بگيد اول به روئساي آموزش و رورش بگه ما زير نظرشون هستيم که هر بار ميريم آموزش و پرورش بمون نگن شما ربطي به ما ندارين . آقاي رضايي لطفا يه فکري به حال ما کانوني ها بکنيد بالاخره زير نظر کجاييم چرا بزور در برخي جاها بايد بتونيم از امکانات رفاهي آموزش و پرورش استفاده کنيم ؟
مربي
با تشکر ويژه از وزير محبوب و مردمي آموزش و پرورش جناب اقاي حاج بابايي خواهش مي کنيم فکري هم براي کم کردن ساعت کاري يا حداقل يک روز هفته مانند مدرسه کانون تعطيل باشد
مربي قديمي
مگر اين سخن ازوزير محترم آموزش پرورش نيست که در کانون مربيان کار فکري انجام مي دهند. امامگر اين فکر تا چه اندازه کار ميکند. اي کاش در هرفصل يک تعطيلات دو هفته ايي(به خصوص فصل تابستان ) به مربيان ميدادند که يک تجديد قواي فکري جسمي و...شوند.
مربي کانون -استان مرکزي
با تشکر از وزير پر انرژي .خدا قوت تورو خدا اگه مي فرماييد که کانون زير نظر آموزش و پرورشه چرا به فکر مربيان کانون نيستيد .به خدا کجاي قانون مربي با سابقه 20 سال بايد قراردادي باشه ؟ تنها گناهش اينه که مدرکش ديپلمه !!لطفا کاري کنيد تا ما هم جزئي از مزاياي معلمان رو بگيريم .ممنون از پيگيريتون
مربي
با سلام وتشکر از عنايات ويژه وزير محترم نسبت به کانون کاش نيروهاي قراردادي کانون هم امسال مثل نيروهاي قراردادي آموزش وپرورش رسمي ميشدند کاش مربيان کانون هم مانند معلمان آموزش وپرورش پنج شنبه ها تعطيل بودند
كاركنان كانون زبان ايران
با سلام ، جناب آقاي مديرعامل شمارا به خدا به فكر نيروهاي قراردادي با 20 سال سابقه در كانون زبان و ارتقاي پست شغلي مرتبط با حوزه فعاليت كاركنان نيز باشيد .
مربي تمام وقت 20سال(قراردادي)
کاش يکي از چشم اندازهاي کانون مربيان کانون مي بود......
مسئول مرکز
آقاي مدير عامل ما منتظر ارتقاي جايگاه مسئولين مراکزهمانند مديران مدارس هستيم. خصوصا در شهرستان ها که مسئول کانون رييس يک اداره است و تمام مسئوليت هايي که از طرف فرمانداري به آنها محول مي شود نيز بايد انجام شود.
مربي کانون
با سلام وتشکر از عنايات ويژه وزير محترم نسبت به کانون کاش پيامد اين نشست حداقل رسمي شدن نيروهاي قراردادي بالاي 5 سال بود تا ما از اين دغدغه کاري خلاص مي شديم
مربي پاره وقت
اگر قرار بود به مربيان کانون از نظر کادر آموزشي ارزشي گذاشته شود، مربيان پاره وقت که به صورت تخصصي در اين مجموعه فعاليت دارند ناديده گرفته نمي شدند
مربي پاره وقت
ترا خدا به فکر اين مربيان پاره وقت هم باشيد
قراردادي
پس بقيه نيروهاي قراردادي با 5سال سابقه کار ومدرک ليسانس چه مي شوند
مربي
با تشکر ويژه و از وزير محبوب و مردمي آموزش و پرورش خواهش مي کنيم فکري هم براي کم کردن ساعت کاري و در نظر گرفتن تعطيلات حداقل فصلي يک هفته در پايان هر فصل ،افزايش حقوق ما مربيان بکنيد
به خدا شرايط کاري ما خيلي خيلي سخته اصلا" براي خونه زندگيمون و بچه ها مون نمي تونيم برسيم
مربي
ضمن خدا قوت به وزير پرتلاش آموزش وپرورش خواهش ميکنم قدري هم به فکر مربيان با بيش از 15 سال سابقه در کانون باشيد که همچنان قراردادي اند؟