کدخبر : 243651 | تعداد بازديد : ۱۶۷۸۹ | زمان مخابره : ۱۳۹۴/۴/۱۵ | ۱۱ : ۳۹
کانون پرورش فکری برگزار می‌کند
جشنواره‌ای برای اسباب‌بازی‌ها؛ 12 مرداد در تهران
نخستین جشنواره ملی اسباب‌بازی رویداد تازه‌ای است که از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با رویکردی فرهنگی برگزار می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در سال‌های اخیر برگزاری جشنواره‌های اسباب‌بازی ویژه کودکان و نوجوانان رونق زیادی پیدا کرده و مورد توجه ویژه خانواده‌ها، شرکت‌ها و موسسه‌های عرضه‌کننده کالا و خدمات در حوزه کودک قرار گرفته‌ است در حالی که رویکرد بسیاری از آن‌ها تجاری است.
در این میان کانون درصدد است تا با برگزاری این جشنواره در مرداد امسال به بخشی از نیازهای فرهنگی خانواده‌ها در این حوزه‌ پاسخ دهد.
جشنواره ملی اسباب‌بازی روزهای 12 تا 16 مرداد در پنج بخش اصلی مسابقه، نمایشگاه تولیدات و دست‌آوردهای حوزه اسباب‌بازی، سمینار علمی، کارگاه‌های آموزشی و برنامه‌های جنبی در مرکز آفرینش‌های فرهنگی کانون تهران برگزار می‌شود.
برگزاری مسابقه بین طراحان و تولید‌کنندگان اسباب‌بازی در دو بخش جداگانه، برپایی نمایشگاه‌ ویژه طراحان، فروشندگان، تولیدکنندگان و بازرگانان، سازمان‌ها و نهادهای دولتی و نهادهای مردمی، نمایشگاه عروسک‌های بومی و محلی، نمایشگاه دست‌آوردهای کانون در حوزه اسباب‌بازی و طرح‌های منتخب اسباب‌بازی از جمله برنامه‌های این جشنواره است.
در همین حال برگزاری همایش‌ با موضوع «طراحی، تولید، اقتصاد و کارآفرینی در توسعه صنعت اسباب‌بازی» و کارگاه‌های علمی و برنامه‌های جنبی مانند مراسم افتتاحیه و رونمایی از تولیدات جدید کانون، برگزاری کارگاه‌های آموزش ساخت اسباب بازی برای کودکان، آیین پایانی و قدردانی از برترین‌ها، برگزاری جشن بزرگ عروسک‌ها و برپایی بازارچه فروش عروسک‌های دست‌ساز برای بچه‌ها بخش دیگری از این برنامه‌ها را تشکیل می‌دهد.
برگزارکنندگان این جشنواره هدف از برپایی این رویداد فرهنگی را رشد آگاهی عمومی به‌ویژه والدین از نیازهای فرزندان خود در حوزه‌های اسباب‌بازی و سرگرمی، شناسایی و تقدیر از صاحبان اندیشه و تلاش‌گران در زمینه‌های طراحی، نرم‌افزار و توسعه دانش عمومی در این حوزه، شناسایی و تقدیر از تولیدکنندگان و معرفی تولیدات آن‌ها به خانواده‌ها و اطلاع‌رسانی از وضعیت کل توانایی و ظرفیت موجود در زمینه اسباب‌بازی و سرگرمی عنوان کرده‌اند.
مخاطب این جشنواره عمومی است و همه کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها و مربیان‌شان می‌توانند طی روزهای 12 تا 16 مرداد با مراجعه به مرکز آفرینش‌های کانون واقع در خیابان حجاب تهران، از برنامه‌های نخستین جشنواره ملی اسباب‌بازی استفاده کنند. 

243651انتهاي خبر / وب سايت اختصاصي اطلاع رساني کودک ونوجوان/ کد خبر
نام شما :
ايميل شما :
ايميل گيرنده :
توضيحات :
اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام
ايميل
نظر شما
نظرات ارسال شده