کدخبر : 244726 | تعداد بازديد : ۷۵۰۸ | زمان مخابره : ۱۳۹۴/۵/۱۶ | ۱۹ : ۳۲
معرفی برترین اسباب‌بازی‌های ایران
فامیل دور اول شد
برترین اسباب‌بازی‌های تولیدشده در ایران به همراه طرح‌های برگزیده‌ی طراحان داخلی از سوی اولین جشنواره‌ی ملی اسباب‌بازی معرفی و تقدیر شدند.
به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، عصر جمعه 16 مرداد در مراسمی که با حضورمدیرعامل کانون و یکی از مسوولان معاونت علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری و برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، نزدیک به شصت جایزه در بخش‌های اصلی و جنبی این جشنواره به فعالان، طراحان، تولیدکنندگان و واردکنندگان این حوزه اهدا شد تا پنج‌روز فعالیت این جشنواره و نمایشگاه کار خود را پایان دهد.
گروه داوری در پنج بخش ویژه و چند جایزه و تقدیر جنبی، نتایج بررسی بیش از 500 طرح را در قالب یک بیانیه اعلام کردند تا برگزیدگان جوایز خود را از مسوولان فرهنگی کشور دریافت کنند. 
بر اساس رای داوران این جشنواره، که در این مراسم قرائت شد، در گروه فرهنگی و هنری رتبه‌ی اول، تندیس جشنواره، لوح تقدیر، 5هزار هولوگرام و جایزه‌ی 10 میلیون ریالی به آقایان ایرج طهماسب و حمید جبلی برای تولید عروسک‌های فامیل دور و ... اهدا شد.
در این بخش و در رتبه‌ی دوم، لوح تقدیر، 3هزار هولوگرام و جایزه‌ی هفت میلیون و پانصد هزار ریالی اهدا شد به خانم‌ها سمیه ناصری، حفیظه منعی، شهره بهرامی و مهتاب کامیاب برای تولید عروسک‌های منو بدوز: بال ناز و جوجو، شیرجان، فیل کوچولو و خال‌خالی، و رتبه‌ی سوم هم با دریافت لوح تقدیر، 2هزار هولوگرام و جایزه‌ی پنج میلیون ریالی به شرکت جم ویژن راه نیک برای تولید عروسک‌های پولیشی و نمایشی مدرسه‌ی موش‌ها رسید.
در گروه حرکتی و مهارتی، رتبه‌ی اول، تندیس جشنواره، لوح تقدیر، 5هزار هولوگرام و جایزه‌ی 10 میلیون ریالی اهدا شد به آقای هانی جیواد برای تولید بازی رنگارنگ، در همین حال جوایز رتبه‌ی دوم، شامل لوح تقدیر، 3000 هولوگرام و جایزه‌ی هفت میلیون و پانصد هزار ریالی به موسسه‌ی کودکان هوشمند برای تولید بازی حرکت توپ‌ها تقدیم شد.
رتبه‌ی سوم این بخش نیز با اهدای لوح تقدیر، 2هزار هولوگرام و جایزه‌ی پنج میلیون ریالی به خانم سارا نظامی برای تولید بازی واکنش تعلق گرفت.
داوران اولین جشنواره‌ی ملی اسباب‌‌بازی همچنین در گروه الکترونیکی و رایانه‌ای، جایزه‌ی رتبه‌ی اول شامل تندیس جشنواره، لوح تقدیر، 5هزار هولوگرام و جایزه‌ی 10 میلیون ریالی را به شرکت نوین افزار سینا برای تولید بازی روبات تعقیب خط روبومکس دادند.
رتبه‌ی دوم این گروه نیز تعلق گرفت به آقای نوید اشرف‌زاده و خانم غزل حسین‌زاده ظروفچی برای تولید بسته‌ی آموزش روباتیک سام. لوح تقدیر، 3هزار هولوگرام و جایزه‌ی هفت میلیون و پانصد هزار ریالی جایزه‌‌ی این برگزیدگان بود.
در همین حال، در رتبه‌‌ی سوم این بخش نیز لوح تقدیر، جایزه‌ی پنج میلیون ریالی و 2هزار هولوگرام به شرکت ژرف صنعت برق آذران برای تولید مجموعه‌ی آموزشی ارومگا 2 اهدا شد.
داوران جشنواره در گروه آموزشی و کمک آموزشی در سه بخش جوایز خود را اعلام کردند که بر این اساس، رتبه‌ی اول به شرکت کاوشکر نیاز فردا برای تولید جرثقیل تلسکوپی مهارت‌افزا رسید. تندیس جشنواره، لوح تقدیر، 5هزار هولوگرام و جایزه‌‌ی 10 میلیون ریالی جایزه‌ی این برگزیده بود.
علیرضا شریفی‌راد برای تولید کیت ساعت زنگ‌دار آونگی برنده‌ی رتبه‌ی دوم شد و لوح تقدیر، 3هزار هولوگرام و جایزه‌ی هفت میلیون و پانصد هزار ریالی را دریافت کرد.
رتبه‌ی سوم این گروه نیز به سیدحسین حسینی برای تولید بازی فکرانه روبو بایو تعلق گرفت، که شامل لوح تقدیر، 2هزار هولوگرام و جایزه‌ی پنج میلیون ریالی بود.
در گروه اسباب‌بازی‌های فکری، از سه برگزیده تقدیر شد: شرکت‌ سرگرمی‌های میلاد قائم ابتکار برای بازی با مربع و مکعب، سلمان داداشی برای معماهای چوب کبریتی و شرکت طلوع آفتاب کمال برای بازی سگِ هوش. این برگزیدگان لوح تقدیر و 2هزار هولوگرام دریافت کردند.
اما رتبه‌ی اول این بخش در قالب تندیس جشنواره، لوح تقدیر، 5هزار هولوگرام و جایزه‌ی 10 میلیون ریالی اهدا شد به شرکت کیان بسپار برای تولید بازی‌هایی مانند آب‌نبات، برج، هورا و چارچین؛ در همین حال، رتبه‌ی دوم نیز ضمن دریافت لوح تقدیر و 3هزار هولوگرام و جایزه‌ی هفت میلیون و پانصد هزار ریالی به شرکت مدیریت ارتباطات عارف برای تولید جورچین‌های معماری ایرانی مانند عالی‌قاپو، حافظیه و کلیسای وانک رسید.
یونس خلیلی نیز لوح تقدیر، 2هزار هولوگرام و جایزه‌ی پنج میلیون ریالی رتبه‌ی سوم را برای تولید بلوک‌های خانه‌سازی گرفت.
 
جوایز ویژه
امسال هیات داوران در چند بخش، جوایز ویژه‌ و تقدیری نیز به برخی فعالان، شرکت‌ها و گروه‌ها اهدا کرد.
در همین بخش، لوح تقدیر و جایزه‌ی پنج میلیون ریالی هیأت داوران به آمنه نصیری به‌خاطر پژوهش‌های ارزشمندی که منجر به تولید اسباب‌بازی‌های موفق و جذابی شده، اهدا شد.
همچنین تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه‌ی پنج میلیون ریالی به شهرام مقصودی به‌خاطر ارایه‌‌ی ایده‌های نو، تجاری‌سازی ایده‌ها و ایجاد زمینه‌های صادرات اسباب‌بازی اختصاص یافت.
دبیر جشنواره نیز جایزه‌ای ویژه‌اش را به موسسه‌ی سراچه‌ی آفرینش‌های چهارباغ به‌خاطر تلاش برای احیای بازی‌های سنتی و بومی مانند بادبادک اهدا کرد. جایزه‌ای که شامل تندیس جشنواره، لوح تقدیر و پنج میلیون ریال بود.
 
تقدیر از طراحان
در بخش طراحان، داوران حشنواره 12 جایزه‌ی تقدیری داشتند. این جایزه شامل لوح تقدیر و پنج میلیون ریال بود.
بر این اساس، در مراسم اختتامیه‌ی اولین جشنواره‌ی ملی اسباب‌بازی کشور، این هدایا به طراحان برتر و صاحبان ایده اهدا شد.
مرجان عالی‌دوست برای طراحی نبرد تخته و سنگ، فرامرز عقبایی برای طراحی چوبین ربا، فرزاد خضرایی برای سودوکو کلان سبز، محمد رمضانی برای پشت بوم و محمدحسین حداد برای شهروند و محیط زیست (ماموریت نجات) مورد تقدیر هیات داوران قرار گرفتند.
در همین حال، مسعود و علیرضا نویدی برای طراحی شطرنگ 9×9 و مریم عباسی دستجردی و زینب السادات صغیرا برای سکرون در سکرون تقدیر شدند.
مقداد ساداتی برای بازی نمایش تقدیر شد و ساجده آقا بابایی، حسین پور و فروتن کودهی به صورت گروهی برای رنگینه مورد تقدیر قرار گرفتند.
مهنام منفرد برای طرح توچو، اسماعیل عظیم‌پور شفیعی برای منچ ریاضایت تقدیر شدند.
در این آیین همچنین گروه برگزارکننده‌ی جشنواره از فعالان و چهره‌های پیشکسوت عرصه‌ی اسباب‌بازی کشور نیز با اهدای لوح تقدیر، تجلیل به عمل آورد.
این آیین عصر روز جمعه در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون برگزار شد.
اولین جشنواره و نمایشگاه ملی اسباب‌بازی کشور با حضور 80 شرکت تولیدی و 30 طراح ایده و جمعی از فعالان و مدرسان عرصه‌ی اسباب‌بازی و سرگرمی به مدت پنج روز در تهران برگزار شد.
244726انتهاي خبر / وب سايت اختصاصي اطلاع رساني کودک ونوجوان/ کد خبر
نام شما :
ايميل شما :
ايميل گيرنده :
توضيحات :
اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام
ايميل
نظر شما
نظرات ارسال شده