کدخبر : 263639 | تعداد بازديد : ۳۹۶۵ | زمان مخابره : ۱۳۹۵/۹/۲۱ | ۱۲ : ۱۵
تماشای فیلم‌های اسکار‌ی‌ در جشنواره پویانمایی تهران
دهمین جشنواره‌ی بین‌المللی پویانمایی تهران درحالی برگزار خواهد شد که شش اثر به نمایش درآمده در اسکار طی دو سال اخیر به دبیرخانه‌ی این جشنواره رسیده‌اند.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور ‌بین‌الملل کانون، در حالی 1169 اثر به بخش بین‌الملل این جشنواره رسیده است که بخش بزرگی از آن متعلق به کشورهای صاحب‌نام و شرکت‌های تراز اول جهان است، در این میان نام شش اثر نیز به چشم می‌خورد که در بخش اسکار دانشجویی 2015 و نامزدهای بهترین انیمیشن کوتاه 2016 جای گرفته‌اند.
بر این اساس فیلم «An object at rest» برنده‌ی اسکار دانشجویی 2015 به کارگردانی ست بویدن از موسسه هنرهای کالیفرنیا؛ دو فیلم «The Ballad of Holland Island House» به کارگردانی تام لین سون از دانشگاه تاوسون و «Hum» اثر تام تلر از دانشگاه چپمن آمریکا در این فهرست جای گرفته‌اند.
به گفته‌ی دبیرخانه‌ی دهمین جشنواره‌ی بین‌المللی پویانمایی تهران سه فیلم کوتاه از کشورهای آمریکا، چک و کانادا- فرانسه نیز که به تازگی نام آن‌ها به عنوان نامزد احتمالی بهترین انیمیشن 2016 اعلام شده است نیز در روزهای 15 تا 19 اسفند در تهران به رقابت با دیگر آثار خواهند پرداخت.
 «Borrowed Time» به کارگردانی اندرو کوست و لو هامو- لاج محصول 2015 آمریکاست. «Happy End» را جان ساس‌کا از کشور چک کارگردانی کرده است. دیگر اثر رسیده به این دبیرخانه «The Head Vanishes» نام دارد؛ این اثر که محصول مشترک کانادا و فرانسه است به کارگردانی فرانک دیون به نمایش در خواهد آمد.
دهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از 15 تا 19 اسفند در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب برگزار می‌شود.

263639انتهاي خبر / وب سايت اختصاصي اطلاع رساني کودک ونوجوان/ کد خبر
نام شما :
ايميل شما :
ايميل گيرنده :
توضيحات :