پایان رویاها

فیلم «پایان رویاها» به کارگردانی محمدعلی طالبی از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش فیلم‌های معنوی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم داکا به نمایش در می‌آید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، شهر داکا در کشور بنگلادش از 22 تا 30 دی‌ (12 تا 18 ژانویه) میزبان هنرمندان و سینماگران است.

بر این اساس فیلم «پایان رویاها» چهارمین حضور بین‌المللی خود را در بخش معنوی این جشنواره تجربه خواهد کرد. نمایش فیلم‌ها در این بخش به دنبال ایجاد درک متقابل فرهنگی و بردباری و گفتمان روان و سلیس در میان جوامع است.

این اثر حکایت دستیابی آرش _قهرمان داستان_ به حقیقتی فراتر از رویاهایش است.

به گفته محمدعلی طالبی، آرش کودکی هر یک از ماست که سعی داریم با دل بستن به چیزی، خطاهای گذشته خود را جبران کنیم اما درست در هنگامی که در چند قدمی خوشبختی هستیم رویاهایمان نقش بر آب می‌شود.

گفتنی است که جشنواره بین‌المللی فیلم داکا در سال 1992 با همکاری انجمن فیلم رنگین کمان و با شعار «فیلم برتر، تماشاچی برتر و جامعه برتر» آغاز به کار کرده و فیلم‌های منتخب در بخش‌های سینمای آسیا، مروری بر آثار سینمای جهان، سینمای کودک و نوجوان، فیلم‌های کوتاه و مستقل، زنان فیلم‌ساز و فیلم‌های معنوی به رقابت در آن می‌پردازند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =