کد خبر: 275987
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱
دو کتاب کانون برگزیده پانزدهمین جشنواره رشد

کتاب‌های «پله‌های نخستین» نوشته‌ی محبوبه اسپیدکار و «کلید کلید، دسته کلید» سروده‌ی اکرم کشایی به عنوان برگزیدگان پانزدهمین دوره‌ی جشنواره‌ی کتاب رشد معرفی شدند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، بعد از ظهر روز 11 دی کتاب‌های برتر این دوره در بخش‌های مختلف تقدیر شد، پیش‌تر نیز نام هفت عنوان کتاب از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در فهرست نامزدهای دوره پانزدهم اعلام شده بود.

بر این اساس، «پله‌های نخستین» از مجموعه‌ی گام به گام تا اندیشه در گروه «تفکر و پژوهش» موفق به دریافت تندیس جشنواره و جایزه برگزیده این گروه شد. این کتاب با هدف پرورش تفکر فلسفی در مخاطبان کودک خلق شده و در سال‌های گذشته مبانی و فعالیت‌های آن در مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به آزمایش گذاشته شده است.

همچنین کتاب «کلید کلید، دسته کلید» با تصویرگری حدیثه قربان در گروه «پیش‌دبستانی: کتاب‌های قصه و شعر» شایسته تقدیر و دریافت جایزه دوم این بخش شد. این کتاب 12 شعر متفاوت دارد که هر کدام به دنیای اطراف خردسال اشاره دارند و توجه کودک را به مهارت‌های دیداری، ‌شنیداری و ‌لمسی جلب می‌کند.

گفتنی است در گروه شعر و نثر ادبی کتاب «خنده‌ی برگ» اثر فرزانه فتحی، در بخش زبان‌های خارجی کتاب‌های «سرما نخوری کوتی کوتی» و «دنیا را بلرزان کوتی کوتی» اثر فرهاد حسن‌زاده با ترجمه‌ی شقایق قندهاری، در بخش زبان و ادبیات فارسی کتاب «رازهای قصه‌گویی» اثر بئاتریس مونترو و با ترجمه‌ی فرزانه فخریان و کتاب «کودک، داستان، تفکر انتقادی» لیلا مکتبی‌فرد در فهرست نامزدهای پانزدهمین دوره جشنواره رشد قرار داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =