دیروز و امروز سینمای کانون با «خانه دوست کجاست» و «پایان رویاها»

دیروز و امروز سینمای کانون با نمایش فیلم‌های «خانه دوست کجاست» اثر زنده یاد عباس کیارستمی و «پایان رویاها» به کارگردانی محمدعلی طالبی در معرض دید تماشاگران هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان در کلکته کشور هندوستان قرار می‌گیرد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در این جشنواره که طی روزهای 29 دی تا 7 بهمن 96 (19 تا 27 ژانویه 2018) در شهر کلکته برگزار می‌شود، ابتدا فیلم خانه دوست کجاست روز اول بهمن و فیلم سینمایی«پایان رویاها» تازه‌ترین تولید امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش چشم‌انداز روز سوم بهمن به نمایش در خواهد آمد.

بر همین اساس دو پویانمایی «سیاه و سفید» به کارگردانی محمدعلی سلیمان‌زاده و «مثل یک پروانه روی قلب» اثر مریم خلیل‌زاده دیگر تازه‌های امور سینمایی کانون نیز در قالب یک مجموعه 93 دقیقه‌ای روز دوم بهمن نمایش داده‌ می‌شود.

هم‌چنین در بخش جنبی این جشنواره کارگاه‌های آموزشی ویژه‌ی کودکان و نوجوانان 6 تا 14 سال برپا خواهد شد تا آنان در کنار یادگیری مهارت‌های فنی تولید فیلم از قبیل: ویرایش، صداگذاری و فیلم‌برداری، فیلم‌سازی را نیز تجربه کنند.

جشنواره فیلم کلکته با توجه به خاستگاه هنری کودک و نوجوان امروز، فیلم‌های خود را انتخاب و به مدت 10 روز نمایش می‌دهد تا ضمن ایجاد موجی از هیجان برای کودکان، خانواده‌ها را نیز با تماشای بهترین فیلم‌های کودک به ارتباط بهتر با فرزندان خود تشویق کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =