سفر مدیرعامل کانون به استان خراسان‌رضوی

رضا قمرزاده در مراسم راه‌اندازی مرکز تخصصی تئاتر کانون به نقش تربیتی هنر نمایشی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی، روز یک‌شنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه۱۳۹۶، آیین راه‌اندازی اولین مرکز تخصصی تئاتر کودک کانون استان با حضور مدیرعامل کانون و جمعی از پیشکسوتان استانی و کشوری در عرصه تئاتر و هنردوستان با تجلیل از استاد داود کیانیان همراه شد.   

رضا قمرزاده در این مراسم از حضور در جمع هنرمندان، نخبگان ابراز خوشحالی کرد و گفت: خرسندم از اینکه خداوند این رزق را نصیبم کرد و علی‌ابن‌موسی‌الرضا آن را به اتمام و اکمال رساند. این مراسم در واقع یک آغازی است که اختتامیه ندارد و افتتاحیه آن با قدردانی از شخصیت جناب آقای داود کیانیان آغاز و ادامه آن با حضور کیانیان‌ها خواهد بود.

او همچنین به تئاتر به عنوان یک واسطه تربیتی اشاره کرد و گفت: تئاتر کودک را می‌توان یکی از مهم‌ترین دستاوردهای هنری و اجتماعی در عرصه تعلیم و تربیت دانست و لازم است جایگاه آن را در برنامه‌ریزی‌های آموزشی، فرهنگی و اجتماعی تقویت کنیم و معتقدم استان خراسان رضوی می‌تواند قطب تئاتر کودک در کشور باشد

قمرزاده در تعریف خود از تئاتر کودک گفت: تئاتر کودک فعالیتی خلاقانه است که در رشد، پرورش فکری و تعلیم و تربیت کودکان تأثیر فراوانی دارد و این فعالیت با بهره‌گیری از جذابیت‌های متنوع هنری، مسیری آموزشی و تربیتی را برای آنان فراهم می‌آورد.

مدیرکل کانون در پایان به لزوم شناخت علمی و میدانی از نیازها و دنیای کودک اشاره کرد و گفت: تئاتر کودک امکان انتقال تجربه‌های انسانی را فراهم می‌سازد و می‌توان مفاهیم اخلاقی، ارزشی و اجتماعی را به صورت غیرمستقیم به مخاطب انتقال داد، اما باید به این نکته توجه داشته‌ باشیم که لازمه فعالیت در حوزه کودک شناخت دنیای او و درک ذائقه و نیازهایش است. این تئاتر باید با زبان کودکانه مسائل و دنیای کودکی را بیان کند.

گفتنی است، در این مراسم هنرمندان برجسته استانی و کشوری حضور داشتند و از داوود کیانیان محقق، نویسنده و کارگردان تئاتر کودک و نوجوان تجلیل شد.

تصاویر بیشتر را اینجا ببینید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =