برگزاری کارگاه های خوشنویسی توسط ربابه حسین پور کارشناس کانون تهران در آلمان

در آغازین هفته از تیرماه ۱۳۹۷، ربابه حسین پور مربی خوشنویسی کانون استان تهران به دعوت رایزنی فرهنگی ایران در آلمان، در دانشگاه‌ها و مؤسسات چهار شهر آلمان کارگاه خوشنویسی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران، این کارگاه تخصصی توسط ربابه حسین پور و به دعوت رایزنی فرهنگی ایران در آلمان در چهار شهر برلین، ارفورت، بامبرگ و هامبورگ با حضور علاقه‌مندان و دانشجویان رشته‌های شرق‌شناسی برگزار شد.

بنا به گفته حسین پور، این رویداد که سال گذشته هم با حضور وی و سه بانوی هنرمند دیگر در آلمان رخ داد، فرصت مغتنمی است تا جلوه‌ای از هنر و فرهنگ اصیل ایرانی و جایگاه این هنر ارزشمند در دنیا به علاقه‌مندان در دیگر کشورها معرفی شود.

این بانوی هنرمند اولین کارگاه تخصصی خود را با حضور علاقه‌مندان آلمانی و ایرانیان مقیم شهر برلین، به‌منظور معرفی سبک نقاشی‌خط و سایر سبک‌های خوشنویسی، در انستیتو حافظ (سازمان مردم‌نهاد ایرانی ـ آلمانی) این شهر برگزار کرد.

بنابراین گزارش، دومین کارگاه حسین پور با عنوان بداهه نقاشی‌خط، در دانشگاه "هانریش" شهر بامبرگ با شرکت دانشجویان رشته شرق‌شناسی و ایران‌شناسی و دانشگاه "ارفورت" ایالت تورینگن با حضور دانشجویان رشته هنر، جامعه‌شناسی و شرق‌شناسی برگزار شد که  به دلیل استقبال زیاد دانشجویان آلمانی، این دو کارگاه با تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان و خارج از ظرفیت برگزار شد.

همچنین وی کارگاه دیگری را در مرکز اسلامی فرانکفورت برای علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر ایرانی بر پا داشت.
گفتنی است ربابه حسین پور مربی خوشنویسی مراکز کانون تهران، دارای مدرک فوق ممتاز خوشنویسی است. وی مؤلف مجموعه کتاب‌های "زیبا سرخط" و برگزیدۀ چندین مسابقۀ خوشنویسی در سطح استانی و کشوری است و تاکنون بیش از ۵۱ نمایشگاه گروهی و انفرادی داشته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =