کد خبر: 284255
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
  بازنشر «خشم قلمبه» یکی از کتاب‌های محبوب کودکان ایرانی

«خشم قلمبه‌» داستان مهارتی به قلم و تصویرگری میری دلانسه از جمله آثاری است که در ۱۰ سال گذشته به کتاب‌های محبوب کانون نزد مخاطبان کودک تبدیل شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، ۱۰ سال پیش این کتاب از سوی انتشارات کانون در اختیار مخاطبان قرار گرفت و اکنون در چاپ ششم وبا شمارگان ۵هزار تعداد کلی آن به ۴۳هزار نسخه رسید.

این کتاب علاوه بر عرضه در مراکز فروش کانون در عین حال در مراکز و کتاب‌خانه‌های کانون سراسر کشور نیز با استقبال گسترده‌ای روبرو شده و یکی از کتاب‌هایی است که در ۱۰ سال گذشته در شمار کتاب‌های محبوب اعضای کانون قرار گرفته است.

خشم قلمبه با ترجمه‌ی سیدمحمدمهدی شجاعی، به کودکان بالای ۶ سال می‌آموزد که به هنگام درگیر شدن با احساس خشم چه‌طور برخورده کرده و خود را از صدمه‌های عدم کنترل این احساس رها کنند.

بر اساس این گزارش، پسر کوچک خشمگینی به خانه بازمی‌گردد، او به شدت عصبانی است و بالاخره احساس او در قالب موجودی وارد زندگی‌اش می‌شود. این موجود خیلی بزرگ آرام آرام دست به تخریب می‌زند و پسر ناچار است برای این‌که صدمه‌ی بیش‌تری به زندگی‌اش نخورد این موجود را کنترل کند.

این کتاب ۳۲ صفحه‌ای، با تصاویری نیمه رئال و تمام رنگی مخاطب را با یکی از مشکلات روزمره‌اش روبرو می‌کند. مشکلی که گاهی نمی‌تواند درباره‌ی آن صحبت کند و تاثیرهای عینی آن برایش قابل تفکیک نیست.

«خشم قلمبه» نخستین بار در سال ۱۳۸۷ از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد و پیش‌تر در ۳۸‌هزار نسخه به دست مخاطبان رسیده است.

این اثر هم‌اینک با قیمت ۳هزار و ۶۰۰ تومان و با شمارگان ۵هزار نسخه به دست مخاطبان رسیده است.

کتاب «خشم قلمبه» با رعایت قوانین بین‌المللی حق نشر از ناشر فرانسوی آن  (I'e'Cole des Loisirs)خریداری شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =