کد خبر: 284328
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
سفر به دنیای عدد صفر با یک کتاب ممکن شد

«سلام، من صفر هستم» نوشته‌ی لوکا نوولی با ترجمه‌ی حسین ابوالقاسمی کتابی علمی است که با زبان و تصویری متفاوت، مخاطبان را با مفاهیم علمی آشنا می‌کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون‌، «سلام، من صفر هستم» داستان واقعی و عجیب آقای هیچ است و  این‌که چه‌طور  به عددی سحرآمیز تبدیل شد و میلیون‌ها میلیون ارزش دارد.

در بخشی از مقدمه‌ی این کتاب می‌خوانیم: «داستانی که از هندوستان شروع می‌شود، تا شرق و غرب عالم گسترش می‌یابد و در رایانه‌ها و تلفن‌های همراه امروزی ادامه دارد. صفر، در کنار برادرش «یک» می‌تواند نمایان‌گر همه‌ی اعداد و کلمات عالم باشد. اگر دقیق نگاه کنیم این داستانی است با چاشنی امید برای کسانی که احساس می‌کنند مثل «صفر» هستند، حال آنکه‌؛ اعداد بسیاری در درون و بیرون خود دارند.»

در این کتاب مخاطبان گروه سنی «ج» با موضوع‌هایی همچون هیچ، تاریخچه‌ی علامت‌گذاری، تولد عدد صفر، شیوه‌ی برخورد اقوام مختلف با این عدد، به کارگیری عدد صفر در هندسه و... آشنا می‌شوند.

این اثر یکی از چهار جلد کتاب مجموعه‌ای علمی است که از سوی انتشارات بریوسکی ایتالیا منتشر شده و سه جلد دیگر آن نیز «سلام، من زمین هستم»، «سلام، من روبات هستم»، «سلام، من زمان هستم» نام گرفته است. بر اساس این گزارش تصویرگری این مجموعه را نیز نویسنده آن لوکا نوولی بر عهده داشته است.

«سلام، من صفر هستم» ۱۴ فصل و ۸۰ صفحه دارد و با قیمت ۷هزار و ۵۰۰ تومان قابل خریداری است.

گفتنی ‌است که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حق انتشار این اثر را بر اساس قوانین بین‌المللی حق نشر از ناشر ایتالیایی با عنوان Francesco Brioschi Editore خریداری کرده است.

شمارگان این کتاب که از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده، ۷هزار نسخه است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =