«باشو غریبه کوچک» و «خانه‌ دوست کجاست»

دوازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران جایزه بهترین فیلم‌ها در بخش ۴۰ سال سینمای کودک و نوجوان را به دو فیلم‌ خاطره‌انگیز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اهدا کرد.

به‌گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، آیین پایانی دوازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران شامگاه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ در ایوان شمس برگزار و جوایز برترین‌های این دوره اهدا شد.

بر همین اساس جایزه بهترین فیلم کودک به «خانه دوست کجاست» به کارگردانی زنده یاد عباس کیارستمی و جایزه بهترین فیلم نوجوان به «باشو غریبه کوچک» به کارگردانی بهرام بیضایی اهدا شد در عین حال فیلم‌نامه باشو نیز به عنوان بهترین فیلم‌نامه این بخش معرفی شد.  

هم‌چنین جایزه بهترین بازیگر کودک پسر به فرخ هاشمیان بازیگر فیلم «بچه‌های آسمان» ساخته‌ی مجید مجیدی از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تعلق گرفت.

در همین حال لوح تقدیر به پاس داشت چهار دهه فعالیت خلاقانه در عرصه‌ی سینمای کودک و نوجوان به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اهدا شد.

فیلم «خانه‌ی دوست کجاست» به نویسندگی و کارگردانی زنده‌یاد عباس کیارستمی در سال ۱۳۶۵ و فیلم «باشو غریبه‌ی کوچک» اثر بهرام بیضایی در سال ۱۳۶۴ در امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =