کد خبر: 286870
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
آشنایی با فواید درخت در مرکز شماره4 مشهد

اعضای کتابخانه شماره۴ کانون مشهد در روز درخت‌کاری نهالی را در باغچه مرکز نشاندند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی، روز چهارشنبه۱۵اسفندماه که به عنوان روز «درخت‌کاری» نام‌گذاری شده است، اعضای پسر مرکز فرهنگی هنری شماره۴ کانون مشهد با کاشتن یک نهال عشق و علاقه خود را به حفظ محیط زیست ابراز داشتند.

لیلا قوامی مربی مسئول مرکز با اعلام این خبر گفت: در کارگاه علمی که طبق روال همیشه روزهای چهارشنبه برگزار می‌شود، اعضای کانون با مراحل کاشت درخت و فواید آن آشنا شدند و دانستند که مهم‌ترین و اثرگذارترین نقش‌های درخت در سلامت افراد است و آن‌ها با تولید اکسیژن باعث تصفیه هوا برای تنفس می‌شوند و در کنار آن ما می‌توانیم از میوه آن به عنوان مواد غذایی و از چون آن در ساخت‌وسازها استفاده کنیم.

اعضای مرکز پس از گفت‌وگو درباره فواید درخت به نشانه دوستی با طبیعت نهالی را در باغچه مرکز کاشتند و با دستانی پر از مهر، خاک بر روی ریشه‌های آن ریختند و برای جان گرفتن ریشه‌اش، آن را سیراب کردند.

مربی مسئول مرکز در ادامه به برگزاری کارگاه نوشتن خلاق در روز درخت‌کاری اشاره کرد و گفت: با هدایت مربی ادبی مرکز، اعضا دلنوشته‌ای برای درختی که خود کاشتند نوشتند.

قوامی در پایان گفت: حفاظت از درخت مهم‌تر از کاشت آن است و فرهنگی درخت‌کاری و حفاظت از آن را باید در سنین کودکی به فرزندان خود بیاموزیم تا این فرهنگ نهادینه شود.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =