در راستای آموزش علم نجوم در کانون گهرو صورت گرفت

اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گهرو آسمان شب را رصد کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان چهار محال و بختیاری: فرزاد رحیمی با اشاره به تفکر و تدبر در آفرینش هستی و شناخت این پدیده ی الهی توسط کودکان و نوجوانان افزود: همزمان با هفته ی جهانی نجوم اعضای مرکز فرهنگی هنری گهرو آسمان شب را رصد کردند که این برنامه توسط اعضا با حضور حراست شهرداری، مسئولین شورای شهر، کارشناسان آموزش و پرورش، اولیا و اعضای مرکز صورت گرفت.

وی افزود: آسمان شب یکی از نعمت های طبیعت که خداوند آن را در اختیار بشر قرار داده تا بتواند با آن رابطه برقرار کند و از آن به عنوان راهنما و آزمایشگاه نجومی استفاده کند و پشت سر گذاشتن کارگاههای نجوم در مرکز این امکان را برای ما فراهم کرده است تا بتوانیم رصدی بر اجرام آسمانی داشته باشیم.

مدیرکل کانون:آشنایی با علم نجوم و اجرام آسمانی، شناخت شگفتیهای خلقت، تفکر در آفرینش هستی، ستاره شناسی و ترویج علم نجوم را از جمله اهداف این رصد عنوان کرد و افزود: این رصد در تکمیل کارگاه نجوم در این مرکز برگزار شده است.

در این رصد دانشجویان رشته فیزیک و رصد گران و منجمان استان نیز در کنار کودکان و نوجوانان حضور داشته و از کارگاه نجوم مرکز فرهنگی هنری گهرو بازدید کردند.

رحیمی در این باره افزود: بیش از بیست و یک کارگاه آشنایی با علم نجوم به صورت ماهانه در مراکز کانون جهت اعضای کودک و نوجوان دختر و پسر برگزار می شود که در این کارگاهها اعضا به صورت علمی و عملی با اجرام آسمانی، صور فلکی، سیارات و ستارگان آشنا می شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =