راه پیشرفت کانون؛ استفاده از دانش درون‌ و ظرفیت‌های برون‌سازمانی

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استفاده از «دانش سرریز» نیروهای سازمانی داخلی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های برون‌سازمانی را از زمینه‌های پیشرفت همه جانبه کانون برشمرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، فاضل نظری در منطقه آزاد بندر انزلی و در جمع کارکنان کانون این استان همچنین بر لزوم شفاف‌سازی نظام اداری و مالی، ارایه‌ی محتوای نوین و خلاقانه برای تربیت نسل کودک و نوجوان و در عین‌حال ضرورت راه‌اندازی اتاق‌های فکر در کانون تاکید کرد.
وی هم چنین دوری از تمرکزگرایی و افزایش فرصت‌های تصمیم‌گیری درسطح استان و شهرستان‌ها را لازمه‌ی تحقق اهداف و نیازمند فرآیندی علمی عنوان‌کرد و افزود: این امر سیاستی است که باید درسال‌های آینده محقق‌شود.

مدیرعامل کانون در همین حال پرداختن به خواسته‌های همکاران را ضروری خواند و با تاکید بر لزوم توسعه‌ی کمی و کیفی و فراهم‌سازی منابع پایدار برای کسب درآمد تاکیدکرد: نگاه جامع و انتقادی به فرهنگ سازمانی می‌تواند سازنده و راهگشا باشد.

 در همین زمینه بخشی از سخنان فاضل نظری به مساله اخلاق‌مداری و فراهم‌سازی محیط اخلاقی در سازمان اختصاص داشت و او تاکید کرد: اگر بخواهیم از اخلاق به‌عنوان ابزاری مناسب برای پرورش نسل کودک و نوجوان استفاده کنیم، این سازندگی باید ابتدا از خود ما و همه همکاران و با ایجاد محیطی مناسب برای رشد و بالندگی مخاطبان آغاز شود.
مدیرعامل کانون در عین حال از کانون به عنوان  یک سازمان اخلاق‌مدار و دارای نیروی انسانی توانمند یاد کرد و گفت: اگر بخواهیم نقش‌مان را در تربیت آینده‌سازان پررنگ کنیم، بایستی به منابع انسانی توجه وی‍ژه‌ای  داشته‌باشیم

مدیر کل کانون استان گیلان نیز دراین گردهم‌آیی از روند فعالیت‌های روبه رشد کانون استان طی سال گذشته سخن‌گفت. اسفندیارضیائی درهمین زمینه به موفقیت‌های درون سازمانی و برون سازمانی اعضا و مربیان کانون اشاره‌ و راه‌اندازی نخستین مرکز تخصصی تئاترکودک و نوجوان در استان، افزایش گستره‌ی فعالیت‌های نمایشی و هم‌چنین هدف‌مندسازی جایگاه موسیقی کودک در مراکز فرهنگی هنری را از جمله‌ی این موفقیت‌ها خواند.

اسفندیارضیائی، مدیر کل کانون استان گیلان

گسترش فعالیت‌های کتاب‌محور، برگزاری طرح «دوشنبه‌های با کتاب» و هم‌چنین قدردانی از مروجان کتاب از جمله فعالیت‌های کانون بود که درسخنان ضیائی به آن اشاره شد.
وی هم‌چنین پیرامون برنامه‌های علمی و زیست محیطی، برگزاری نشست‌های علمی و ادبی و هم‌چنین تشکیل کارگروه‌های تخصصی درحوزه‌ی فعالیت‌های فرهنگی، ادبی، هنری و پژوهشی مطالبی را ارایه‌کرد و در این میان از تلاش‌های گسترده کانون به عنوان عضو کمیته پایش و ارزیابی حقوق کودک خبرداد.
برپایی کارگاه‌های شهریه‌ای برای کسب درآمدهای پایدار، برگزاری موفق طرح‌ «کانون مدرسه» و «کانون نمایش» و همراه‌سازی خانواده‌ها با کانون، از دیگر برنامه‌هایی بود که در سخنان ضیائی به آن اشاره شد و وی در پایان ضمن بیان خواسته‌های مجموعه‌ی کانون گیلان ابراز امیدواری کرد که روند روبه رشد فعالیت‌های کودک و نوجوان محور ادامه یابد.

هاجرجمادیه، مدیر کل کانون استان اردبیل

هاجر جمادیه مدیر کل کانون استان اردبیل نیز به عنوان میهمان این برنامه به ارایه‌ی گزارشی از فعالیت‌های این استان پرداخت و ضمن اشاره به برنامه‌های صورت‌گرفته در زمینه گسترش فرهنگ بومی و محلی از عروسک‌های بومی اردبیل سخن ‌به‌میان آورد.

گفتنی است مدیرعامل کانون طی سفر به گیلان که در روزهای ۲۱ و ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷صورت‌گرفت، افزون بر حضور در گردهم‌آیی همکاران کانون استان و تجلیل از دست‌اندرکاران نمایش «لولو میا» از مرکز شماره ۱ کانون رشت و کتاب‌خانه پستی آن بازدید و طی حضور در مراکز فرهنگی هنری شماره ۲، کانون بندرانزلی و کانون زبان رشت، با همکاران دیدار و گفت‌وگو کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =