روز گرگان با حال و هوای عاشورایی خاطره‌ساز شد

اعضای کودک و نوجوان مرکز فرهنگی‌هنری شماره یک کانون گرگان با اجرای ویژه‌برنامه‌های فرهنگی، هنری و اسلامی، «روز گرگان» را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری گلستان، محبوبه رجب نسب مدیرکل کانون با حضور در این مراسم فرهنگی، آیینی به بیان اهمیت واقعه‌ی عاشورا در فرهنگ اسلامی پرداخته و مسیر اهل بیت را چراغ راهی برای تمامی آحاد جامعه نامید.

وی با اشاره به فداکاری‌های امام حسین(ع) و یاران با وفایش پیروی کودکان و نوجوانان از این الگو را امن‌ترین مسیر ممکن دانست.

در این برنامه تعدادی از اعضای نوجوان با حضور در کارگاه سفالگری، با هدایت‌گری مربی هنری مرکز فرهنگی هنری شماره یک کانون گرگان اقدام به ساخت کتیبه های گلی با عنوان" شهر من گرگان " کردند.

در این مراسم همچنین ضمن معرفی شهر گرگان و جاذبه‌های گردشگری آن، به مناسبت گرامی‌داشت ایام محرم عضو نوجوان مرکز به مداحی پرداخته و جمعی دیگر از اعضا، به نقش آفرینی روایت فرازهایی از واقعه‌ی کربلا در قالب تعزیه پرداختند.

در ادامه برپایی نمایشگاه‌ کتاب‌ با موضوع گرگان‌شناسی، نمایشگاه نقاشی با موضوع تصویرگری اعضا از ضرب‌المثل‌های گرگانی و برپایی نمایشگاهی از دست‌ساخته‌های هنری اعضای کودک و نوجوان، آثار و تابلوهای مربیان هنری کانون گرگان با موضوع آداب و رسوم شهر گرگان و نیز راه‌اندازی بازارچه‌ای برای عرضه‌ی بخشی از آثار هنری ساخته‌ی دست اعضا و خانواده‌ها از بخش‌های ویژه مراسم گرامی‌داشت روز گرگان بود.

این برنامه با تجلیل مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان از تصویرگران کودک و نوجوان و نقش‌آفرینان تعزیه به پایان رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =