مهم‌ترین برنامه‌های هفته کودک در مازندران تشریح شد

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران در جلسه هماهنگی برنامه های هفته ملی کودک در مازندران گفت: نام‌گذاری هفته کودک بهانه‌ای است تا جامعه اعم از مسوولان و خانواده‌ها را نسبت به اهمیت مقوله حوزه کودک و نوجوان حساس کنیم؛ چرا که برای رسیدن به یک جامعه پویا، تربیت را باید از دوران کودکی آغاز کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان مازندران، محمدعلی یزدان شناس در جلسه شورای هماهنگی برنامه‌های هفته ملی و روز جهانی کودک در مازندران که با حضور نمایندگان دستگاه‌های مرتبط و طوسی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران برگزار شد؛ اظهار کرد: 13 الی 19 مهرماه در تقویم ملی کشور به عنوان هفته ملی کودک و 16 مهرماه نیز به عنوان روز جهانی کودک نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه امروز کودکان و نوجوانان ما به عنوان طبقه مهمی از جامعه امروز به حساب می‌آیند؛ افزود: کودکان امروز ما با نسل گذشته خیلی متفاوت‌اند و همه باید تلاش کنیم تا برنامه‌های خوبی را برای آنان پیش بینی کنیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران خاطرنشان کرد: برای اینکه برنامه مناسبی را برای این حوزه ارایه کنیم باید از دریچه و نگاه کودکان به موضوع بنگریم تا به برنامه‌ریزی دقیقی برسیم.

یزدان شناس با بیان اینکه شعار امسال هفته کودک " آینده را باید ساخت" نامگذاری شده است؛ اعلام کرد: متاسفانه برخی خانواده‌ها در صدد تحقق آرزوهای خود در کودکان‌شان هستند  و این موضوع به یک معضل در این حوزه مبدل شده است.

وی متذکر شد: بنا بر کلام امام علی(ع) ما پدران و مادران اجازه نداریم عادات و علایق خود را در زندگی فرزندان خود به جریان بیاندازیم چرا که آن‌ها در زمان خود متولد شده‌اند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران تصریح کرد: نام‌گذاری هفته کودک بهانه‌ای است تا جامعه اعم از مسوولان و خانواده‌ها را نسبت به اهمیت مقوله حوزه کودک و نوجوان حساس کنیم؛ چرا که برای رسیدن به یک جامعه پویا، تربیت را باید از دوران کودکی آغاز کنیم.

یزدان شناس با بیان اینکه خیلی فاصله وجود دارد تا حق و حقوق کودکان در جامعه امروز برآورده شود؛ ادامه داد: برنامه‌های هفته ملی کودک امسال متناسب با ایام محرم و با رویکرد عاشورا برگزار می‌شود.

وی در ادامه برگزاری نمایشگاه هفته ملی کودک، کارگاه آموزشی والدین، ارایه خدمات رایگان به کودکان، اجرای برنامه‌های مشترک روز جهانی کودک، توجه به مسایل زیست محیطی و توسعه پایدار برای نسل آینده، توجه به تولید برنامه‌های ویژه کودکان، برنامه‌های ویژه مناطق روستایی و محروم، عیادت از کودکان بیمارستانی و تجلیل از فرزندان مدافع حرم را از جمله برنامه‌های پیش بینی شده طی هفته کودک اعلام کرد و افزود: یکی از برنامه‌های شاخص این هفته، اجرای طرح پیک امید است که طی این طرح، کاروانی متشکل از سازمان‌ها و نهادهای گوناگون به کی از مناطق محروم و کم برخوردار اعزام و برنامه‌های متنوع از قبیل فرهنگی، درمانی، بهداشتی، آموزشی و تفریحی اجرا خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران مطرح کرد: طی این هفته یکی از برنامه‌های جذاب همه ساله کانون، قصه گویی است که طی روزهای 17 و 18 مهرماه برگزار می‌شود.

یزدان شناس با بیان اینکه در سطح استان، 5 کتابخانه سیار روستایی داریم که هر کدام 20 روستا را زیر پوشش قرار می‌دهند، یادآور شد: با تلاش‌های انجام شده، به زودی شهرهای رامسر و نوشهر نیز به این لیست اضافه خواهند شد و کتاب‌خانه‌های سیار در مناطق روستایی این دو شهر مستقر خواهند شد.

در این نشست، سایر اعضای جلسه نیز طرح‌ها و پیشنهادهای خود را برای برپایی هرچه بهتر برنامه‌های هفته ملی کودک در مازندران مطرح کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =