کد خبر: 291474
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
بازدید 200
رونمایی ازکتاب "ماهیچ" کانون پرورش فکری گلستان

مراسم رونمایی از مجموعه شعر «ماهیچ»، با حضور مدیرکل کانون، فرماندار شهرستان، نویسندگان،کودکان، نوجوانان و مسئولین شهرستانی در مرکز فرهنگی هنری کلاله برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری گلستان، در ابتدای مراسم محبوبه رجب نسب مدیرکل کانون ضمن اشاره به گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: همه باید در حفظ و ترویج تلاش های ایثارگران و شهدا در طول دفاع مقدس بکوشیم.

وی اظهار داشت: این کتاب شامل ۶۴ اثر شعر از ۳۲ شاعر ۱۰ تا ۱۷ ساله از اعضای انجمن ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کلاله است که با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس یک نسخه از آن به‌صورت نمادین در این مراسم  رونمایی شده است.

او در ادامه صحبتهای خود بر لزوم همدلی بیشتر مسوولین شهرستانی در ارتقای سطح فرهنگی این شهرستان، برنامه ریزی در تامین زیرساختهای فرهنگی ویژه ی کودکان و نوجوانان و حضور فعال همه‌ی مسوولین شهرستانی در برنامه‌های کانون با توجه به مخاطب خاص و اهمیت این قشر آینده ساز تاکید کرد.

علی اصغر بیاتی فرماندار شهرستان کلاله نیز ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس به جایگاه ویژه و ارزشمند کتاب در دین اسلام اشاره کرد و افزود: قرآن کریم بزرگترین راهنمای انسان، یک کتاب است.

وی گفت: خداوند متعال انسان را به مطالعه و تحقیق در جهان سفارش می کند و در نزد او انسان عالم هزار برابر بهتر از انسان بی علم و دانش است.

در ادامه این برنامه همایش انجمن های ادبی شرق کانون استان و مسابقه شعر خوانی و مشاعره، بین چهل نفر از اعضا انجمن شهر های مراوه تپه، کلاله، گنبد، دلند، رامیان، گالیکش و مینودشت برگزار شد که در پایان این رقابتها در بخش مشاعره چهار  نفر به مرحله پایانی راه یافتند که سه نفر از کلاله و یک نفر از گنبد یک و در بخش شعر خوانی نیز  دو نفر از گنبد یک و دو نفر از دلند حائز کسب رتبه شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =