جلسه کارگروه کودک و نوجوان ستاد بزرگداشت دهه فجر استان گلستان برگزار شد

نخستین نشست کارگروه کودک و نوجوان ستاد بزرگ‌داشت چهل و یکمین سال‌گرد پیروزی انقلاب اسلامی در سالن جلسات اداره کل کانون پرورش فکری گلستان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان، این نشست با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه کودک و نوجوان در برگزاری ویژه‌برنامه‌های چهل و یکمین سال‌گشت پیروزی شکوه‌مند انقلاب صورت‌گرفت.

محبوبه رجب نسب، مدیر کل کانون پرورش فکری گلستان بر ضرورت هم‌گرایی و هم افزایی در مسیر پیشبرد برنامه‌های دهه فجر مطابق آیین نامه بزرگداشت دهه ی فجر تاکید کرد.

همچنین معاون فرهنگی کانون گلستان در ابتدا سخنان خود را با تسلیت به‌مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی و همرزمان این شهید والامقام آغازکرد و با تشبیه راه سردارسلیمانی به یک مکتب متعالی، ضرورت آشناسازی هرچه بیش‌تر نسل کودک و نوجوانان را با اهداف عالیه این شهید خواستارشد سپس با مرور اجمالی فعالیت‌های پیش‌رو، پیرامون نقش دستگاه‌های همراه در بزرگ‌داشت این دهه با محوریت مخاطبان کودک و نوجوان بحث و گفتگو شد.

الهه مقصودلو ادامه سخنان خود را به اهمیت هم افزایی و هم‌گرایی در مسیر ارتقای آگاهی‌های فرزندان ایران اسلامی و آشناسازی هرچه بیش‌تر آنان با اهداف نظام اختصاص‌داد و با تشریح مهم‌ترین فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در دهه مبارک فجر، از همراهی و هم‌گرایی تمامی دستگاه‌ها و گروه‌های مردم نهاد برای برگزاری هرچه بهتر برنامه‌های این ایام استقبال‌کرد.  

در ادامه جلسه برنامه‌های شاخص ویژه کودکان و نوجوانان برنامه ریزی شد که شامل؛ جشنواره هنرهای نمایشی، نشست اعضا با استاندار گلستان، اجرای سرود در روز 12 بهمن در فرودگاه گرگان، افتتاح مرکز علوم و نجوم، جشنواره قصه گویی و خاطرات انقلاب، مهرواره شعر آفرینش، امداد فرهنگی در مناطق کمتر توسعه یافته استان، برنامه پیمان تا ابدیت، فضا سازی جهت معرفی شخصیت های موثر در پیروزی انقلاب اسلامی، متناسب سازی فضای کانون های پرورش فکری با شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، یادواره شهدای دانش آموزی با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران، عصر شعر و اجرای نمایش خیابانی با همکاری حوزه هنری، برگزاری نمایشگاه نقاشی، شعر و داستان با همکاری فرهنگ و ارشاد اسلامی و ... می‌باشد.

شایان‌ذکر است دراین جلسه، نمایندگانی از «سازمان تبلیغات اسلامی»، «اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی»، «اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران»، «کمیته امداد امام خمینی(ره)»، «بهزیستی» و «حوزه هنری» حضور داشتند ودر پایان مقرر شد هر یک از دستگاههای عضو برنامه های خود را به دبیرخانه ی کارگروه کودک و نوجوان مستقر در اداره کل کانون پرورش فکری گلستان ارسال نمایند تا با مسوولیت پذیری و مشارکت مناسب دستگاههای اجرایی و نهاد های عضو کارگروه شاهد اجرای برنامه ها و مراسمی شکوهمند و شورآفرین در عید انقلاب اسلامی باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =