همزمان با هفته کتاب از چهار عنوان کتاب کودک

چهار عنوان کتاب از نویسندگان کودک استان، در هفته کتاب و کتاب‌خوانی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری گفت: چهار عنوان کتاب از نویسندگان کودک استان، در هفته کتاب و کتاب‌خوانی رونمایی شد.
فرزاد رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد، اظهار داشت: همزمان با هفته کتاب‌ و کتاب‌خوانی چهار عنوان کتاب از نویسندگان و نویسه‌گردان‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری رونمایی شد.

وی با بیان اینکه این کتاب‌ها در حوزه کودک و نوجوان هستند، افزود: "ننه‌رضا پرستو می‌شود" نوشته شعله‌ایل‌بیگی‌پور، "قصه‌های تربیتی" نوشته رضیه حیدری و "ای کبوتر چطور است حالت" نوشته لیلا جعفری کتب منتشره مربیان است که با رونمایی از آن‌ها به کتب کتابخانه‌های استان اضافه شدند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری عنوان داشت: کتاب "آلوچه گل بادام"اولین بازگردانی و نویسه‌گردانی اشعار تاجیک به زبان فارسی است و در سومین روز هفته از کتاب و کتاب‌خوانی رونمایی شد.
رحیمی ادامه داد: نویسنده این کتاب عبید رجب و نویسه‌گردان فارسی آن زیبا علیخانی از مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوده و کتاب شامل چیستان، قصه و داستان در ۲۰۰ صفحه و توسط انتشارات آرون به چاپ رسیده است.

وی رونمایی از عروسک‌های بومی با تن‌پوش محلی مناطق مختلف چهارمحال و بختیاری را یکی از برنامه‌های فرهنگی هفته کتاب و کتاب‌خوانی برشمرد و گفت: این برنامه با هدف معرفی فرهنگ بومی و محلی  و ایجاد نشاط در بین کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین خدمات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی است و به همین منظور کتاب‌خوانی الکترونیک به تدریج بارگزاری می‌شود و کودکانی که در اقصی‌نقاط استان و مناطق دوردست هستند می‌توانند از خدمات کانون مجازی استفاده کنند و سوابق اعضا نیز در این برنامه مشخص است.

وی با اشاره به اجرای غیرحضوری بسیاری از برنامه‌های هفته کتاب، اضافه کرد: در برخی مناطق روستایی و عشایری کتابخانه‌های سیار به صورت نسبی فعالیت دارند و کتب را به اعضا تحویل می‌دهند و پیگیری می‌کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =