کد خبر: 302252
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۱
بازدید 227
دیدار مدیرکل کانون با رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان گلستان

محبوبه رجب نسب مدیرکل کانون با ذوالفقار امیرشاهی رئیس نمایندگی وزارت امورخارجه در استان گلستان پیرامون اهداف مشترک، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان، در این نشست در مورد فراهم‌سازی و امکان بهره‌مندی عموم کودکان و نوجوانان استان از فعالیت‌ها، محصولات و تولیدات کانون برای کمک به تامین عدالت فرهنگی و ارتقای سطح دانش، آگاهی و مهارت‌های مورد نیاز آنها، به‌ویژه کودکان و نوجوانان مناطق روستایی و کمتر برخوردار استان، با استفاده از ظرفیت یونیسف گفتگو شد.

محبوبه رجب‌نسب در ابتدای این جلسه ضمن معرفی کانون پرورش فکری و فعالیت‌های آن در عرصه‌های فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و اسلامی با تشریح راهبردها و اهداف، بر ضرورت تعامل و تبادل فرهنگی با صندوق کودکان سازمان ملل متحد به‌عنوان بزرگترین نهاد بین‌المللی در حوزه‌ی کودکان تاکید کرد و با هدف تبادل و تعامل فرهنگی در سطح بین الملل و توزیع عادلانه‌ی خدمات فرهنگی برای تمامی کودکان و نوجوانان به‌ویژه مناطق کم‌برخوردار و کودکان دارای نیازهای ویژه جهت شکوفایی استعدادهایشان و بهبود دسترسی برابر به خدمات فرهنگی، با برشمردن محورهای همکاری، خواستار دیدار با نماینده یونیسف در ایران شد.

سپس ذورالفقار امیرشاهی با برشمردن لزوم توجه ویژه به کودکان و نوجوانان، به‌عنوان سرمایه‌های ارزشمند این کشور و استان و ضرورت عزم همگانی بر حمایت آموزشی، تربیتی و فرهنگی از آنها تاکید کرد و اظهار داشت: همانطور که در جامعه از نظر اقتصادی فاصله طبقاتی وجود دارد، از نظر آموزشی و فرهنگی نیز این فاصله به خوبی احساس می شود.

وی ادامه داد: لازم است مراجع مربوطه به هر نحو ممکن تلاش کنند این فاصله‌ها را از بین برده و عدالت اجتماعی در همه زمینه‌ها در بین توده‌های مختلف مردم و آحاد شهروندان به درستی اجرا شود.

نماینده وزارت امورخارجه در استان گلستان در ادامه‌ی صحبت‌های خود بر لزوم تلاش برای ارتباط با نهادهای منطقه‌ای و بین‌المللی و اخذ کمک و حمایت از آنها برای توسعه و تقویت سطح آموزشی و فرهنگی کودکان و نوجوانان اشاره کرد.

نشست مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان با رئیس نمایندگی وزارت امورخارجه در استان، در راستای توسعه‌ی فرهنگی کودکان و نوجوانان استان گلستان با استفاده از ظرفیت سازمان‌های فرهنگی در سطح  منطقه‌ای و بین‌المللی برگزار شد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =