بررسی شیوه‌نامه «بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی»

نخستین جلسه شورای فرهنگی‌هنری و ادبی کانون پرورش فکری گلستان در سال ۱۴۰۰ با موضوع بررسی شیوه‌نامه‌ی اجرایی «بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان، محبوبه رجب‌نسب در ابتدای این جلسه با تبریک عید نوروز و اعیاد شعبانیه، با اشاره به شیوه‌نامه بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی از آن به‌عنوان فعالیت اصلی کانون یاد نموده و بیان داشت: قصه گویی در بین خانواده‌ها جذابیت ویژه‌ای دارد و باید با نظارت مستمر این فعالیت فرهنگی که بیان‌گر آداب و رسوم و سنت‌های جامعه است به نحوی شایسته در بین کودکان و نوجوانان پر رنگ‌تر از همیشه باقی بماند.

مدیر کل کانون گلستان با اشاره به این مطلب که مهمترین رسالت کانون تربیت کودکان و نوجوانان دارای مهارت خوب زندگی کردن است و نیروی انسانی مهمترین سرمایه ی کانون است ضرورت ایجاد و توسعه ی منابع درآمدی جدید برای ارائه‌ی خدمات بهتر و گسترده تر را بسیار مهم تلقی کرد و ضمن برشمردن اقدامات، پیگیری‌های انجام شده و در دست اقدام از سوی اداره کل، از همه همکاران خواست تا در این امر مهم همکاری و همراهی کنند.

رجب نسب در این جلسه با تاکید بر نقش هدایت گرانه کارشناسان بر لزوم توجه و نظارت دقیق تر و بیشتر به فعالیت‌های مراکز تاکید کرد و خواستار جهت دهی مطلوب و همگام سازی برنامه‌ها و کارگاه‌های  مراکز فرهنگی هنری ثابت و کتاب خانه‌های سیار شد.

سپس شیوه‌نامه‌ی اجرایی «بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی» که از سوی معاونت فرهنگی کانون کشور ابلاغ شده بود، مورد بررسی قرار گرفت و هر یک از حاضرین در جلسه به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در ارتباط با چگونگی اجرای مطلوب آن پرداختند و شرح وظایف واحدهای مختلف با توجه به گاه‌شمار درج شده در شیوه نامه بررسی و در ادامه مقرر شد شیوه نامه در جلسات شورای فرهنگی مراکز با مسئولیت مربی مسئولین مراکز و نظارت کارشناسان مرتبط، در سطح استان تشریح و بررسی شود.

وی اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی مدون، اجرای دقیق شیوه نامه، ایجاد انگیزه در جامعه‌ی هدف و ترغیب علاقمندان، زمینه‌ی حضور حداکثری مخاطبین فراهم گردد.

نخستین جلسه شورای فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان با موضوع شیوه‌نامه‌ی اجرایی بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در تاریخ ۱۷ فروردین۱۴۰۰ در محل سالن اجتماعات اداره کل کانون برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =