کد خبر: 304859
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۸
بازدید 219
نشست مشترک مدیران‌کل کانون پرورش فکری و پارک علم و فناوری گلستان

مدیرکل کانون پرورش فکری به منظور همکاری‌های مشترک با هدف گسترش کانون شکوفایی خلاقیت در حوزه‌ی کودک و نوجوان، ایجاد زیر ساخت‌های مورد نیاز جهت پرورش خلاقیت و راهکارهای حمایت از ایده‌پردازان با رئیس پارک علم و فناوری گلستان دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان، در این دیدار که به منظور هم‌فکری و بررسی ظرفیت‌ها و نقاط مشترک جهت همکاری متقابل در محل پارک علم و فناوری برگزارشد، محبوبه رجب نسب مدیرکل کانون، رسالت کانون را شناسایی و هدفمندسازی استعدادهای کودکان و نوجوانان دانست و اظهار داشت: با توجه به اهداف مشترک می‌توانیم از ظرفیت‌های غنی و موجود یکدیگر در زمینه‌ی رشد و حمایت نوجوانان ایده پرداز بهره‌مند شویم.

وی افزود: تربیت و حمایت از نوجوانان خلاق و کارافرین و پرورش مهارت اعتماد به نفس در آنها می تواند نقش مهمی زندگی حرفه‌ای این نسل اینده ساز داشته باشد.

در ادامه غفاری رئیس پارک علم و فناوری گلستان ضمن قدردانی از نگاه ارزشمند مدیرکل کانون به منظور تقویت دانش علمی نوجوانان بیان کرد: سرمایه انسانی و افراد دارای فکر و اندیشه از ابزارهای توسعه‌ هستند که قطعا خدمات قابل ارائه در این مجموعه پرورش و توانمندسازی افراد صاحب ایده می باشد.

او با اشاره به این مطلب که پارک‌های علم و فناوری مکانی برای شکوفایی استعدادها، کسب و کارهای دانش محور می‌باشند و خدمات عمومی، مشاوره‌ای و آموزشی، خدمات فنی و تخصصی و ثبت اختراعات را به عهده دارند اظهار کرد: توجه به کودکان و نوجوانان و آموزش و فرهنگ‌سازی نقش مهمی را در آینده کارآفرینی دانش بنیان کشور دارد.

در این دیدار که با حضور حامد رضایی معاون فناوری پارک علم فناوری، مهدی عمرانی رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری پارک علم و فناوری و جواد نصرتی کارشناس آموزش و پژوهش کانون برگزار شد، مقرر شد جلسات تکمیلی در خصوص عقد تفاهم‌نامه به منظور نحوه‌ی دقیق مشارکت هر یک از دستگاه‌ها برنامه‌ریزی شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =