دومین نشست مجازی مربیان کانون گلستان با موضوع ارتقای کمیت و کیفیت روند اجرایی جشنواره ی قصه گویی

دومین نشست مربیان مراکز فرهنگی هنری کانون گلستان به‌صورت مجازی و با موضوع ارتقای کمیت و کیفیت روند اجرایی جشنواره قصه‌گویی از طریق نظارت و پایش فرایندی آمار کمی و کیفی آثار علاقمندان جهت شرکت در «بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان، این وبینار با  با حضور ارکان بیست‌وسومین جشنواره‌ی قصه‌گویی و با حضور تمامی مربیان مراکز فرهنگی‌هنری کانون استان در بستر فضای مجازی برگزار شد.

محبوبه رجب نسب، مدیرکل کانون گلستان در این نشست ضمن قبولی طاعات و عبادات به‌مناسبت فرارسیدن شب‌های قدر و همچنین تبریک روز معلم، قصه را ابزاری با ارزش و تاثیر گذار در تعلیم و تربیت دانست که می‌توان با آن، مهارتی‌های زندگی را به‌صورت غیرمستقیم به کودکان و نوجوانان آموزش داد و هدف از این جلسه را ارتقای کیفیت و کمیت اثار دریافتی و استفاده از خرد جمعی برای ارتقای روند اجرایی جشنواره ذکر کرد.

در ادامه الهه مقصودلو، معاون فرهنگی کانون و مدیر اجرایی«بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی» از زحمات تمامی مربیان که در اطلاع‌رسانی این جشنواره فعالانه اقدام کردند، تقدیر و تشکر کرد.

مقصودلو با بیان اینکه قصه‌گویی یکی از فعالیت‌های شاخص کانون بوده و خواهد بود، بر مشارکت تمامی همکاران و لزوم برنامه‌ریزی مناسب، تقسیم وظایف بر مبنای شیوه‌نامه و اهمیت  ارتقای کمی و کیفی حضور شرکت کنندگان در بیست و سومین جشنواره تاکید کرد.

سپس مربی مسئولان مراکز توضیحاتی در مورد روند اجرای کار را ارائه و پیشنهادات، مشکلات و سوالات خود را مطرح کردند.

در ادامه مریم آریافر کارشناس فرهنگی و مسوول دبیرخانه جشنواره‌ی استانی قصه‌گویی در این نشست به چگونگی ثبت نام، بارگذاری آثار در بخش‌های مختلف، ملاک‌های ارزیابی و داوری قصه و... پرداخت و به سوالات مربیان در زمینه‌های مختلف، پاسخ داد.

همچنین سیداحسان مسلمی، مسوول روابط عمومی جشنواره نیز به تشریح اقدامات انجام شده در حوزه اطلاع‌رسانی، تبلیغات شهری، تهیه استدیو برای ضبط پادکست قصه‌گویی، چگونگی تبلیغات در فضای مجازی و ... پرداخت.

گفتنی‌است کانون پرورش فکری گلستان به منظور پایش فرایندی امار کمی و کیفی، نظارت دقیق بر کیفیت اجرای فراخوان و گزارش اقدامات صورت گرفته بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، شنبه‌های هر هفته به‌صورت وبینار جلسه برگزار می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =