راه سعادت هر جامعه‌ای ساخت زیربنای فکری کودکان و نوجوانان است

با حضور حسین امیر تیموری مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، نعیم اسدی معاون فرهنگی و اجرایی کانون استان و کارشناسان کانون در پیش‌بینی برنامه‌های کانون و سطح همکاری و مشارکت با برنامه‌های استانداری بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان؛ در جلسه‌ای با حضور حسین امیر تیموری مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی  استانداری، نعیم اسدی معاون فرهنگی و اجرایی کانون استان و کارشناسان کانون در خصوص پیش‌بینی برنامه‌های کانون و سطح همکاری و مشارکت با برنامه‌های استانداری بحث و گفتگو شد.  

وی اعلام کرد: راه سعادت هر جامعه ای ساخت زیربنای فکری کودکان و نوجوانان آن جامعه است و نقش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این خصوص بی بدیل است.  

    

 امیر تیموری گفت: اگر می خواهیم آینده استان ساخته شود، باید ساخت زیربنای فرهنگی و اجتماعی را از سن کودکی شروع کنیم. پرورش و فرهنگ سازی از ذهن آحاد جامعه  شروع می شود و بهترین زمان آماده‌سازی ذهنی، زمان  کودکی است که ذهن در آن مانند ماده خامی است که قابلیت  شکل‌دهی و شکل پذیری بسیار بالایی دارد و می‌توان با جهت‌دهی درست به آن، آینده خوبی را برای شهر، استان و کشور رقم زد.

وی گفت: به طور مثال در بخش پیشگیری از ابتلا به کرونا و رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی باید از خانواده‌ها آنها شروع کنیم و قطعا بهترین و تاثیرگذارترین فرد هر خانواده فرزندان است. کودکان همیاران خوبی برای ما هستند همانند تجربه همیاران پلیس در بحث همه‌گیری استفاده از کمربند ایمنی که موفق بود.  

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی  استانداری هرمزگان افزود: در بحث کرونا نیز همیاری که در واقع شامل کودکان و نوجوانان خواهد بود؛ یاری‌گر  ما در بحت نهادینه کردن فرهنگ استفاده از ماسک، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و مواردی از این دست خواهد بود.  

 امیر تیموری افزود: در راستای سیاست دفتر برنامه‌ریزی اجتماعی و فرهنگی استانداری، کارگروهی تعیین شده است که تا  اوایل خردادماه سال جاری مصوباتی در این خصوص اعلام و به ادارات ارسال خواهد شد. در این راستا طی نامه‌ای که  به سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی  ابلاغ شده است مقرر گردیده هر نهاد و سازمانی بر اساس برداشت خود از وضعیت فرهنگی اجتماعی استان و شرح وظایف خود مواردی را به بخش اجتماعی و فرهنگی استانداری اعلام کنند و در گام بعد نشستی مرتبط با این کارگروه با حضور سازمان‌های متولی فرهنگ نظیر آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی و... برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: نقش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان در ساخت آینده جامعه بی بدیل است و توصیه من به همه نهادهای فرهنگ‌ساز جامعه این است با نگاهی به مسائل استان و حتی بزرگتر از آن یعنی کشور و با تلفیق فرهنگ ناب اسلام و جامعه ایرانی، چشم انداز ٣ یا ۴ ساله‌ای برای دامنه وسیعی از جامعه مخاطب خود تدارک ببینند.

 گفتنی است در راستای همکاری مشترک امور اجتماعی و وزارت کشور و برنامه ریزی در خصوص  مقابله با آسیب‌های اجتماعی مرکز  فرهنگی هنری آفرینش واقع در منطقه کمتر برخوردار  آیت الله غفاری شهر بندرعباس، به عنوان مرکز منتخب و پایلوت جهت بحت مقابله با آسیب های اجتماعی و فرهنگ سازی  در این خصوص انتخاب شده است و به زودی  در این خصوص رایزنی هایی با ستاد مرکزی کانون در تهران انجام خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =