کد خبر: 310356
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۶
فاطمه طارمی مدیرکل نظارت بر انتشارات کانون شد

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با صدور حکمی فاطمه طارمی را به عنوان مدیرکل نظارت بر انتشارات کانون منصوب کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این حکم از سوی مهدی علی‌اکبرزاده و به پیشنهاد محمدرضا کریمی‌صارمی معاون تولید کانون صادر شده است. 

مدیرعامل کانون در این حکم با اشاره به تعهد، تجارب و شایستگی‌های طارمی، کمک به گسترش و فراهم آوردن زمینه‌های ارتقای فرهنگی جامعه در حوزه فرهنگ عمومی از طریق کتاب و نشریات مناسب برای کودکان و نوجوانان و سایر افراد جامعه به عنوان رسانه‌ای تأثیرگذار در واقعیت بخشیدن به مفاهیم و ارزش‌های اسلامی، انقلابی و ملی را امری ضروری و غیرقابل اجتناب دانسته است.

علی‌اکبرزاده در حکم مدیرکل نظارت بر انتشارات کانون آورده است: کتاب در منظومه فعالیت‌های کانون نقش محوری و اساسی دارد و فصل مشترک فعالیت‌های فرهنگی و تولیدی است، در این مسیر برنامه‌ریزی‌های لازم برای نظارت بر محتوای کتاب‌ها و محصولات چاپی در راستای پاسداشت زبان و ادبیات فارسی و ترویج مولفه‌ها، نمادها و طرح‌های فرهنگی ایران اسلامی در کنار رصد و شناسایی آثار تازه با رویکرد فعال و مبتنی بر نیازهای امروز از موارد الزامی این حوزه است.

مدیرعامل کانون در حکم طارمی اظهار امیدواری کرده است با توکل بر خداوند منان و پیروی از منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های ریاست جمهوری و با ملاحظه تجربه‌های موفق کانون در این زمینه و تمرکز بر ارتقای کمی و کیفی تصاویر و محتویات کتاب‌ها با تشکیل شوراها، کمیسیون‌ها، کارگروه‌های تخصصی به منظور تعامل سازنده و بهره‌مندی از تجربیات صاحبنظران و پیشکسوتان، نویسندگان، شاعران، تصویرگران، هنرمندان خلاق و متعهد و همکاران پرتلاش آن حوزه قدم‌های موثری در تحقق اهداف عالی کانون برداشته شود.

طارمی که دانشجوی دکترای زبان و ادبیات فارسی است، دارای ظرفیت‌های پژوهشی و کارشناسی در حوزه فرهنگ و ادبیات است ‌و پیشتر در کانون پرورش فکری کودکان نوجوانان و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در حوزه شعر و ادبیات فعالیت داشته است.‌

پیش از این مدیرکلی نظارت بر انتشارت کانون پرورش فکری را روح‌الله کاظمی‌زاده بر عهده داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =