دیدار مدیرکل کانون گلستان با فرمانداران سطح استان

مدیرکل کانون گلستان به منظور بررسی مسائل و مشکلات مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری استان، با فرمانداران شهرستان‌های مختلف سطح استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان، محبوبه رجب‌نسب، در این دیدارها به بیان مسائل و مشکلات مراکز فرهنگی‌هنری کانون پرداخت و از فرمانداران درخواست توجه بیشتر به مسائل کودکان و نوجوانان داشت.

مدیرکل کانون گلستان در این جلسات، با اشاره به استعدادها و ظرفیت‌های کودکان و نوجوانان روستاهای کمتر توسعه یافته‌ی در استان و به منظور توسعه‌ی خدمت رسانی بهتر، تهیه‌ی خودروی مناسبت‌ برای راه‌اندازی کتابخانه‌های سیار روستایی را بسیار ضروری و مهم دانست.

وی با اشاره به به واکسیناسیون گسترده‌ و حضور دانش‌آموزان در مدارس که در حال انجام است، گفت: پیش بینی می شود شرایط حضور اعضا در مراکز کانون با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مهیا گردد و بر همین اساس، فعالیت‌های متنوع فرهنگی، هنری و ادبی کانون بصورت حضوری تداوم یابد که به حمد خدا این فعالیت‌ها همواره مورد اقبال خانواده‌ها و فرزندانشان بوده است، به همین منظور  ضرورت دارد تجهیزات مورد نیاز آنها، تامین گردد.

رجب نسب همچنین از فرمانداران خواست تا با معرفی خیرین فرهنگی و استفاده از ظرفیت آنها، در انجام برنامه‌ها و اهداف بلند مدت کانون کمک نماید.

افزایش بودجه‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، حمایت مجموعه فرمانداری از کانون و برنامه‌های آن، توجه بیشتر ادارات در مشارکت برنامه‌های همسان، تهیه خودروی کتابخانه سیار و معرفی خیرین از جمله‌ درخواست‌های مدیرکل کانون در این دیدارها از فرمانداران شهرستان‌ها بود.

گفتنی‌است است در حاشیه این دیدارها، از مراکز فرهنگی‌هنری نیز بازدید به‎عمل آمد.

فرهاد شیبک، فرماندار کلاله

برآیند کار کانون، کیفی است

فرماندار کلاله در دیدار با مدیرکل کانون نقش کانون را در کشف و پرورش کودکان و نوجوانان بسیار مهم ارزیابی کرد و عضویت دانش‌آموزان در مراکز فرهنگی هنری کانون را مهم تلقی کرد.

فرهاد شیبک با بیان اینکه همه باید به کانون کمک کنند تا ابتکار عمل آن بیشتر شود، اظهار داشت: برآیند کار کانون، کیفی است به همین منظور می‌تواند خلأهای موجود در فعالیت‌های پرورشی را پر کند.

وی ادامه داد: به حمایت جدی خود از فعالیت‌های کانون ادامه می‌دهیم و تلاش می‌کنیم درخواست‌های مطرح شده را تا جای ممکن مرتفع کنیم.

مهدی استیری، فرماندار رامیان

کودکان با حضور در کانون می‌توانند شخصیت اجتماعی خود را بسازند

فرماندار رامیان در این دیدار ضمن ابراز تقدیر و تشکر خود از فعالیت کانون پرورش فکری شهرستان بر اهمیت ویژه نقش دستگاه‌های فرهنگی از جمله کانون در تربیت نسل هوشمند ، با مهارت، پرسشگر و آگاه تاکید کرد و افزود: ما باید نسلی را تربیت و تحویل جامعه دهیم که در برابر چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی حل مسأله داشته باشد و آگاهانه از این آسیب‌ها دوری نماید.

مهدی استیری با بیان اینکه کودکان با حضور در کانون می‌توانند شخصیت اجتماعی خود را بسازند، گفت:کانون مرکز تقویت و مطالعه ذهن است و آنها با حضور خود در این مراکز می‌توانند به مهارتهای زندگی دست پیدا کنند.

وی در پایان از کلیه دستگاه‌های اجرایی شهرستان خواست تا با کانون پرورش فکری شهرستان در راستای اجرای فعالیت‌های فرهنگی موثر همکاری های لازم را داشته باشند.

اکرم گلسرخی، مربی مسوول کانون دلند
مائده بای، مربی مسوول کانون رامیان
زینب سنچولی، مربی مسوول کانون کلاله

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =