بررسی مشکلات مراکز فرهنگی‌هنری کردکوی و گالیکش

مدیرکل کانون گلستان در ادامه دیدارهای خود با فرمانداران سطح استان، به منظور تشریح وضعیت موجود مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری استان و راهکارهای نیل به وضعیت مطلوب، با فرمانداران شهرستان‌های کردکوی، گالیکش دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان، محبوبه رجب‌نسب، در این دیدارها که با همراهی الهه مقصودلو معاون فرهنگی اجرایی کانون و سیداحسان مسلمی مسوول روابط عمومی، حامد  ممشلی و رابعه حسینی مسوولین مراکز گالیکش و کردکوی همراه بود، نیازهای مراکز کانون را تشریح و پیشنهادات و راهکارهای بهبود شرایط موجود را مطرح کرد.

مدیرکل کانون گلستان در صحبت‌های خود با تشکر از مساعدت‌ و نگاه ویژه فرمانداران به حوزه کودک و نوجوان اظهار داشت: پرورش نسل خلاق و پویا نتیجه تربیت نیروی انسانی کارآمد است که باعث بوجود آمدن موفقیت کودکان و نوجوانان و در نهایت رسیدن آنها به بلوغ و بالندگی فکری خواهد شد.

وی در این دیدارها با بیان این که برای داشتن کشور و شهری توسعه یافته، باید نیروی انسانی توسعه یافته تربیت کرد، از فرمانداران خواست با حمایت بیشتر خود از مجموعه کانون به انجام این مهم کمک نمایند.

او همچنین با توجه به نوپا بودن مرکز کردکوی، درخواست مساعدت ویژه و حمایت‌های بیشتر فرماندار، جهت رفع نیازهای اولیه این مرکز را داشت. همچنین با توجه به اینکه این مرکز در پارک مستقر است تاکید کرد همراهی و حمایت ویژه شهردار کردکوی می تواند به شکوفایی مرکز  و توسعه‌ی خدمات فرهنگی در پارک کمک شایانی کند لذا خواستار توجه جدی شهردار این شهر شد.

افزایش بودجه‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، حمایت مجموعه فرمانداری از کانون و برنامه‌های آن، توجه بیشتر ادارات در مشارکت برنامه‌های همسان، تهیه خودروی کتابخانه سیار و معرفی خیرین از جمله‌ درخواست‌های مدیرکل کانون در این دیدارها از فرمانداران شهرستان‌ها بود.

در این جلسه الهه مقصودلو، معاون فرهنگی کانون نیز در خصوص نحوه هزینه‌کرد بودجه‌های عمرانی و تملک گزارشی ارائه داد و از برنامه‌ریزی برای بودجه‌های پیش‌بینی شده خبر داد.

مسوولین مراکز حاضر در این جلسات نیز به ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات مرکز فرهنگی هنری کانون پرداختند.

نگاه ویژه‌ای به مجموعه کانون خواهیم داشت

در این دیدار فرماندار شهرستان کردکوی ضمن تشکر از زحمات و تلاش‌های مجموعه‌ی کانون پرورش فکری بیان کرد: نگاه ما به این نهاد تخصصی و فرهنگی در این شهرستان ویژه است.

محمدباقرمولایی‌فر، با اشاره به سوابق قبلی خود و شناختی که از فعالیت‌های بنیادی کانون پرورش فکری داشت، اظهار کرد: هر چه در توان داشته باشیم برای پیشبرد اهداف کانون انجام می‌دهیم.

قول مساعد فرماندار در  بودجه سال ۱۴۰۱ به کانون، معرفی خیرین فرهنگی شهرستان، مرتفع سازی مشکلات ساختمان مرکز با همکاری دستگاه‌های دیگر از جمله مواردی بود که توسط وی مطرح شد.

باید از ظرفیت کانون پرورش فکری بیشترین بهره را ببریم

فرماندار گالیکش ضمن قدردانی از حضور مدیرکل و اقدامات اثر بخش کانون،گفت: دوران کودکی، دوران با اهمیتی است که بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی‌ و هنری کانون پرورش فکری به خوبی باعث رشد و شکوفایی این دوره از زندگی خواهد شد.

علی جوان حاذق‌خواه با اشاره به این مطلب که شهرستان گالیکش دارای روستاهای کمتر توسعه یافته است، گفت: از برنامه‌های کانون در توسعه‌ی فعالیت‌های فرهنگی بویژه در روستاهای محروم حمایت می کند و فرمانداری نیز به سهم خود حمایت مادی و معنوی مجموعه خود را به جهت تجهیز امکانات لازم و بهره‌گیری گسترده‌تر از این نهاد فرهنگی اعلام می‌دارد.

رابعه سادات حسینی، مربی مسوول کانون کردکوی
حامد ممشلی، مربی مسوول کانون گالیکش

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =