کد خبر: 278189
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
دیدار مدیرکل کانون با فرماندار کرمان

تخصیص و افزایش اعتبارات مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از مهم‌ترین مواردی بود که در دیدار مدیرکل کانون کرمان با فرماندار این شهر بر آن تاکید شد.

به گزارش اداره کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل کانون، علی بابایی فرماندار کرمان در این دیدار با بیان این‌که فرهنگ‌سازی در هر زمینه‌ای بایستی از پایه و از دوران کودکی آغاز شود، گفت: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی حاصل غفلت از توجه به مسایل فرهنگی و اجتماعی است.

بابایی خاطر نشان کرد: اگر امروز فرهنگ کار و مسئولیت‌پذیری در بین کودکان شکل گیرد، در آینده تعداد افراد بیکار و بسیاری از معضلات اجتماعی کاهش می‌یابد.

وی افزود: حاشیه شهرها توجه ویژه‌ای را می‌خواهد، اگرغافل شویم در آینده آسیب‌های جبران ناپذیر را شاهد خواهیم بود.

فرماندار کرمان مراکز فرهنگی هنری کانون را مکانی مناسب برای فرهنگ‌سازی و پرورش کودکان و نوجوانان دانست و یادآور شد: بخش زیادی از ادارات شهرستانی در سایه ادارات می‌مانند و کاری در این حوزه انجام نمی‌شود. خوشبختانه مراکز کانون در بخش‌ها و شهرستان‌ها استقلال بیشتری دارند.

این مقام مسوول بااشاره به این‌که در کودکی عضو کانون راین بوده است، گفت: هر چه در توان داشته باشیم برای پیشبرد اهداف کانون انجام می‌دهیم و به زودی نیز از مراکز کانون در محدوده شهرستان کرمان بازدید خواهم کرد.

محسن روحی مدیرکل کانون کرمان نیز در این دیدار با اشاره به این‌که در مجموعه شهرستان کرمان ۱۴ مرکز فرهنگی هنری کانون وجود دارد گفت: وجه تمایز کانون با دیگر دستگاهها در این است که در بسیاری از مناطق و  بخش‌ها که هیچ دستگاه فرهنگی هنری نیست، مراکز کانون فعال است.

روحی با بیان این‌که ارباب رجوع و مخاطب اصلی ما کودکان و نوجوانان هستند افزود: آنان حق خود را نمی‌توانند مستقیم مطالبه یا اعتراض کنند و همین امر باعث می‌شود تا گاهی در حوزه‌ تخصیص اعتبارات توجه کمتری به مراکز کانون شود و در کمبود اعتبارات از بودجه‌های کانون می‌کاهند.

وی افزود: بسیاری از مراکز کانون در کرمان از قدمت بالای ۵۰ سال برخوردار است و ۸۰ درصد از این مراکز در محدوده شهرستان کرمان قرار دارد که علاوه بر این که گواه اهمیت کار در حوزه کودک و نوجوان است در عین حال با گذشت زمان این مراکز نیاز به مقاوم‌سازی و نوسازی دارد.

مدیرکل کانون کرمان با بیان این‌که بهره‌مندی از ظرفیت خیران می‌تواند کارگشا باشد، اذعان داشت: دانش‌آموزان مدارس، مخاطبان کانون هستند و ضروری است در کنار توجه به مقاوم‌سازی مدارس، مقاوم‌سازی مراکز کانون پرورش فکری هم در دستور کار و در ردیف تخصیص بودجه‌ها قرار گیرد.

روحی با اشاره به اهداف و رسالت کانون گفت: علی‌رغم عدم اختصاص بودجه، تا کنون اقدامات بسیار خوبی از سوی کانون در حاشیه شهر انجام شده است و مرکز سیار شهری کرمان به صورت مستمر در این مناطق به اجرای برنامه‌های فرهنگی می‌پردازد.

وی همچنین حمایت فرماندار برای تخصیص و پرداخت اعتبار برای تکمیل پروژه آسمان‌نما و نوسازی مراکز فرهنگی هنری کانون را در سال جدید خواستار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =