کد خبر: 279093
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
پایان رویاها

«پایان رویاها» ساخته محمدعلی طالبی در بخش چشم‌انداز پنجاه و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان زلین به نمایش در می‌آید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این فیلم که از تولیدات بلند سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است، نهمین حضور بین‌المللی خود را در سالن شماره 4 سینما گلدن اپل شهر زلین جمهوری چک تجربه می‌کند.

بر اساس این گزارش، این جشنواره از بخش‌های مختلف رقابتی و غیررقابتی شامل بخش‌های مسابقه بین‌المللی، فیلم‌های بلند کودکان، فیلم‌های بلند نوجوانان، فیلم کوتاه انیمیشن کودکان، اولین فیلم بلند اروپایی، دانشجویی و نیز بخش‌های غیررقابتی چشم‌انداز، روزهای سینمای اروپا، فیلم‌ها و تولیدات تلویزیونی کشور چک، فیلم‌های مستند و ستارگان جوان تشکیل شده است.

این جشنواره پر قدمت و معتبر جهانی عضو فعال انجمن فیلم کودکان اروپایی است که از سال 2010 توانسته هر ساله با نمایش 300 فیلم از سراسر دنیا پذیرای 95هزار کودک و بزرگسال باشد. از ویژگی‌های برجسته این رویداد مهم سینمایی می‌توان به نمایش هم‌زمان فیلم‌ها در دیگر شهرهای کشور چک به جز زلین اشاره کرد.

هدف از برگزاری این جشنواره با این وسعت ارائه سینمای جهان برای کودکان و نوجوانان در جمهوری چک است به طوری که آنان را برای تولید فیلم به رقابت با هم‌سالان خود ترغیب می‌کند.

بر همین اساس این رویداد مهم هنری نه تنها موجبات سرگرمی مخاطبان جوان را فراهم می‌کند بلکه از طریق رسانه به گونه‌ای آن‌ها را آموزش می‌دهد تا آگاهی خود را نسبت به جهان اطراف‌شان از طریق زیباشناسی گسترش دهند.

جشنواره بین‌المللی فیلم زلین از 4 تا 12 خرداد (25 مه تا 2 ژوئن 2018) در شهر زلین جمهوری چک برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =