آیین افتتاح کانون فیلم و خانه‌ی علوم کانون پرورش فکری گلستان در گنبدکاووس

در سی‌ونهمین سالگرد شکوه‌مند انقلاب اسلامی، مراکز فرهنگی و علمی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در قالب کانون فیلم و خانه‌ی علوم در محل مراکز فرهنگی‌هنری شماره یک و دو گنبدکاووس افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان، عبدالقدیر کریمی معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس در مراسم افتتاح خانه‌ی علوم مرکز شماره یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان طی سخنانی ضمن تبریک ایام دهه فجر و قدردانی از مجموعه کانون پرورش فکری به منظور توجه به برنامه‌های آموزشی، تربیتی و فرهنگی حوزه کودک و نوجوان، افزود: دست‌اندرکاران این حوزه بایستی تلاش کنند، فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی را در نسل آینده نهادینه نمایند، چراکه در سایه علم و دانش است که کشور به توسعه می رسد.

در ادامه این مراسم قربانعلی بذرافشان معاون فرهنگی‌اجرایی کانون گلستان، بهره‌مندی تمامی کودکان و نوجوانان گلستانی از ظرفیت‌های فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و مذهبی کانون پرورش فکری را شعار دلی این مجموعه دانسته و بیان داشت: این مراکز فرهنگی و علمی با هدف اکران فیلم‌های هنری و آموزشی ویژه کودک و نوجوان و نیز انجام فعالیت‌های آموزشی و آزمایشگاهی دروس علوم دوره ابتدایی راه‌اندازی شده است.

ایشان اظهار امیدواری نمود که با آغاز به کار این مراکز فرصتی مناسبی برای دانش‌آموزان فراهم خواهد شد تا در کنار فعالیت‌های درسی خود با مطالب علمی و کاربردی با روشی جذاب در محیطی فرهنگی آشنا شده و یادگیری ماندگار را از طریق مشاهده عمیق‌تر تجربه نمایند.
گفتنی ‌است خانه‌ی علوم کانون پرورش فکری شماره یک گنبدکاووس در محل خیابان مختوم جنوبی و کانون فیلم کانون پرورش فکری شماره ۲ گنبد کاووس در محل بلوار دانشجو پذیرای حضور علاقه‌مندان کودک و نوجوان می‌باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =