کد خبر: 283174
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
بازدید 750
برنامه های هفته کتاب و کتاب خوانی اعلام شد

کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان فارس با هدف توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، ارتقای سطح کیفی و کمی فعالیت های کتاب محور، تشویق به مطالعه و ایجاد حال خوش خواندن، در هفته کتاب و کتاب خوانی فعالیت می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون فارس، زهرا افتخاری، مدیر کل کانون با بیان این خبر گفت: کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان با اهداف توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، ارتقای سطح کیفی و کمی فعالیت های کتاب محور، تشویق به مطالعه و ایجاد حال خوش خواندن و تقویت سیر مطالعاتی اعضا و مربیان در دو گروه هدف مربیان و اعضای مراکز فرهنگی هنری(کتابخانه های) اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان فارس در سراسر استان، ویژه برنامه های هفته کتاب و کتاب خوانی را برگزار می کند.

بر این اساس  تقدیر از مربیانی که بیشترین امانت کتاب را داشته اند، برگزاری کارگاه های آموزشی، نقد و بررسی کتاب با حضور مربیان، تقدیر از مربیانی که بیشتر فعالیت هایشان کتاب محور است، دعوت از نویسندگان با حضور مربیان با عنوان یک روز با اهل قلم و برنامه خانه تکانی فرهنگی: تقدیر از مربیان کتابدار برتر کانون در همایش انجمن تخصصی کتابداری استان، برنامه هایی است که ویژه مربیان کانون به اجرا در می آید.

افتخاری اضافه کرد: فعالیت های کتاب محور و به طور کلی ترویج فرهنگ مطالعه از رسالت های اصلی کانون است که به هفته و روز خاصی خلاصه نمی شود. از این رو در هفته کتاب و کتاب خوانی هم بنا به وظیفه و رسالت اصلی کانون، برنامه ها و فعالیت های کتاب محور دنبال و اجرا می شود. در همین رابطه فعالیت های ویژه اعضای مراکز فرهنگی هنری کانون و دانش آموزان میهمان برنامه ها، افتتاح انجمن شعر و کتاب با حضور شعرای کودک، انجام فعالیت های مناسب تقویت خواندن، تقویت سیر مطالعاتی اعضا با تشکیل حلقه های مطالعاتی و تحقیق و پژوهش، معرفی شخصیت ها، خلاصه گویی از کتاب و اجرای نمایش خلاق از محتوای کتب، کتابخوانی گروهی، اجرای برنامه ساعتی با کتاب با حضور اعضا و خانواده هایشان، بحث کتاب، تشویق اعضای کتابخوان و اهدای جایزه و لوح تقدیر، دعوت از هنرمندان و بازیگران به عنوان الگوی مناسب مطالعه، اهدای کتاب به کودکان ونوجوانان شهری و روستایی توسط کتابخانه های سیار کانون، پخش فیلم در سینما کانون، اجرای دو نمایش در مراکز فرهنگی هنری، جشن تکلیف کتابخوانی در یک مدرسه، تشکیل کارگاه مطالعه با عنوان مادر و فرزند کتابخوان، حضور فعال در نمایشگاه کتاب و عرضه کتاب و سرگرمی، حضور گروه سرود کانون در هفته کتاب در کنگره سلامت برای صلح، قصه گویی، ساخت کاردستی و ساخت کتاب است.

مدیر کل کانون فارس گفت: این فعالیت ها در 56 مرکز فرهنگی هنری ثابت، سیار روستایی و پستی کانون در سراسر استان فارس و دفتر استان  به اجرا در می  آید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =