نکوداشت سالروز حماسه‌ی آزادسازی خرمشهر و رونمایی از کتاب شالیزار

هم‌زمان با سالروز نکوداشت آزادسازی خرمشهر و رونمایی از کتاب شالیزار، قرائت قرآن کریم توسط جمعی از اعضای کودک و نوجوان کانون پرورش فکری گلستان در مجتمع فرهنگی‌هنری گرگان صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری گلستان، محبوبه رجب‌نسب مدیرکل کانون گلستان در ابتدای این برنامه و در توصیف حماسه‌ی فتح خرمشهر با بیان این مطلب که سوم خرداد روزی است که اراده‌ی ملت ایران محقق شد اظهار داشت: سوم خرداد ۱۳۶۱ روزی است که یادآور رشادت‌های مردان و زنانی از جنس ایثار، گذشت، تعهد و غیرت است که به راحتی از جان و مال خود گذشتند تا ذره‌ای از خاک میهن اسلامی ایران گذرگاه اشغال‌گران بیگانه نشود.

وی با اشاره به ارزش‌های ممتاز شهدا در درگاه خداوند و در میان مردم تصریح کرد: ادامه‌ی راه شهدا یعنی زندگی به نحوی که پس از مرگ آثار ماندگار انسان تا نسل‌های متوالی قابل مشاهده باشد.

این مقام مسوول فرهنگی در بخشی دیگر از سخنان خود از دیدار با خانواده‌های شهدای فتح خرمشهر سخن گفت و بیان کرد: در این دیدار مادران شهدا به ذکر خاطراتی از فرزندان شهید خود پرداخته و ایثار و گذشت، صداقت، سخت‌کوشی، ایمان محکم، احترام به والدین و عشق به وطن و اسلام را از جمله ویژگی‌های ارزشمند آنان عنوان کردند.

مدیرکل کانون پرورش فکری گلستان در پایان با اشاره به فرا رسیدن فصل تابستان و ضرورت مطالعه‌ی کتاب‌های غیر درسی که تاکنون فرصت خواندن آن کمتر فراهم شده است اظهار کرد: کانون پرورش فکری بواسطه‌ی در اختیار داشتن مربیانی متهد و متخصص به دانش روز،  تنها مسیر پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان را فراهم می‌سازد و لازم است کودکان و نوجوانان در مسیر مهارت‌آموزی مطالبه‌گر بوده و با ارتباط تنگاتنگ خود با مربیان مراکز فرهنگی‌هنری مهارت‌های فردی، اجتماعی و زندگی خود را به درستی به‌دست آورند.

در ادامه آمنه بخشی نویسنده کتاب شالیزار هدف خود را از نوشتن این کتاب بیان فرازهایی از رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندان و شهدا عنوان کرد و به بخشی از خاطرات کودکی خود در زمان جنگ تحمیلی اشاره کرد.

رونمایی از کتاب شالیزار، قرائت قرآن توسط عضو کودک، تفسیر ادیبانه‌ی سوره‌ی اسراء توسط مربی ادبی کانون، پخش کلیپی از رشادت‌های شهید حسن باقری در عملیات موفق بیت‌المقدس، نقالی اعضای نوجوان و برپایی کارگاه چاپ با عنوان لاله‌ها و اهدای هدایایی از سوی مدیرکل کانون پرورش فکری گلستان به نقش‌آفرینان کودک و نوجوان از ویژه‌برنامه‌های این روز بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =