کد خبر: 289555
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰
آشنایی اعضا با صرفه‌جویی در آب با تکنیک نمایش سایه‌ای

اعضای مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری قشم در کلاس‌های کاردستی و نمایش از طریق تکنیک نمایش سایه‌ای با صرفه‌جویی در مصرف آب آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون هرمزگان، فرحناز شهنوازی مربی مسوول کانون قشم گفت: جهت آشنایی اعضا با خطرات کمبود آب در کره زمین از طریق کارگاه کاردستی و نمایش این مبحث به آن‌ها آموزش داده شد.

وی افزود: ا در کارگاه کاردستی اعضا با استفاده از ابزاری چون مقوای  مشکی، کاغذ پوستی یا کاغذ (کالک)، چراغ قوه ... با نحوه‌ی ساخت صحنه وعروسک‌های سایه‌ای آشنا شدند و به صورت گروهی به ساخت صحنه‌های نمایشی خود پرداختند.

شهنوازی گفت: اعضا ضمن ساخت صحنه‌های نمایشی در اندازه‌های ۲۰*۳۰ و۴۰*۶۰ با استفاده از مطالب  علمی در کلاس اقدام به ساخت عروسک‌ها و صحنه پرداختند تا بتوانند از طریق نمایش ساده سایه‌ای و یک نمایش خلاقانه و فی‌البداهه سایر دوستان خود را از خطرات ناشی از کمبود آب برای موجودات  کره زمین و راه‌ها ی صرفه‌جویی آن آگاه سازند.

مربی مسوول کانون پرورش فکری قشم ضمن بیان این مطلب که هر ساله در فصل گرما مقوله صرفه‌جویی در آب جز مسائل مهم و حیاتی است و با توجه به تفاهم‌نامه همکاری کانون با سازمان آب جهت آشنا کردن بچه‌ها با مقوله صرفه‌جویی این کارگاه‌ها به صورت خلاق برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =