دختران کانون شماره ۹ تهران زادگاه نیاکان خود را نقاشی کردند

اعضای مرکز فرهنگی هنری شماره ۹ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهران همراه مادران خود، در قالب نقاشی، شهرها و روستاهای آباء و اجدادی خود را بر روی یک کاغذ رولی ۲۵ متری به تصویر کشیدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان تهران، معرفی اقلیم من، یکی از طرح‌های ابتکاری کانون استان است که دختران عضو مرکز شماره ۹ با همراهی مادرانشان، با استفاده از دو تکنیک نقاشی و تکه‌چسبانی(کلاژ) جلوه‌هایی از زیبایی مناطق مختلف ایران را به تصویر کشیدند.

در این برنامه اعضا با نقاشی‌های خود، شهرها و روستاهایی که پدران، مادران و اجدادشان درگذشته، در آن مناطق زندگی کرده بودند را به دوستانشان معرفی کرده و تصاویر زیبایی از چهارگوشه‌ی ایران به ثبت رساندند.

مادران این اعضای کانون که برخی از آن‌ها دوران کودکی‌شان را در کتاب‌خانه‌های کانون گذرانده بودند، روی همان صندلی‌های خاطره‌انگیز کانون نشستند و ضمن گفتگو با فرزندان خود در رابطه با زادگاه آبا و اجدادی‌شان، به همراه بچه‌ها، مداد رنگی دست گرفته و با شوق نقاشی کردند.

در بخش پایانی ویژه‌برنامه‌ی اقلیم من، کانون شماره ۹ تهران از نقاشی‌های رنگارنگ اقلیم متنوع ایران، از کوه‌های بلند شهرکرد، از ماهی‌های گیلان، از برف‌های سپید اردبیل و سرسبزی شمال زیبا شد.

عطر کوچه‌باغ‌های کاه‌گلی روستا، بوی خوش گلاب کاشان و حس زیارت بارگاه هشتمین امام شیعیان حضرت ثامن‌الحجج(ع) از نقاشی‌های کودکان و نوجوانان این مرکز فرهنگی هنری سرشار بود.

گفتنی است، این برنامه با حضور ۸۷ عضو کودک و نوجوان و والدینشان در سالن کتابخانه این مرکز برگزار شد و مهتاب شهیدی، منیژه عبداللهی و مرجان بابامرندی مربیان این مرکز باسابقه کانون تهران، مسئولیت اجرای این برنامه را بر عهده داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =