مرحله کتابخانه‌ای جشنواره بین المللی قصه گویی آغاز شد

مرحله کتابخانه‌ای بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی با شعار «آینده ساختنی است» در مراکز کانون آذربایجان غربی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌غربی، جواد زاهدی مدیرکل کانون استان آذربایجان‌غربی، ۱۵ مرداد ۹۸ را زمان شروع این مرحله از جشنواره قصه گویی عنوان کرد.

وی گفت: این مرحله از جشنواره مطابق با جدول زمان‌بندی که از سوی دبیرخانه استانی جشنواره تنظیم شده است تا پایان روز ۳۱ مرداد ادامه خواهد داشت و نفرات برگزیده این بخش به مرحله استانی جشنواره که روزهای ۲۱ و ۲۰ مهرماه سال جاری در منطقه آزاد ماکو برگزار خواهد شد راه خواهند یافت.

زاهدی گفت: مرحله منطقه‌ای جشنواره با حضور قصه گویان ۵ استان آذربایجان‌غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و قزوین در روزهای ۲۷ و ۲۶ آبان ماه سال جاری در ارومیه برگزار خواهد شد.   

وی بخش ۹۰ ثانیه‌ای بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی را از پرمخاطب‌ترین بخش‌های این دوره معرفی کرد و ۱۰ مهر را آخرین فرصت ارسال آثار در این بخش عنوان کرد.

زاهدی گفت: در بخش علمی این جشنواره شش محور موضوعی و ۱۶ موضوع برای مقاله‌نویسی تعیین شده است. «قصه‌ و پرورش تفکر»، «روش‌ها و رویکردهای قصه‌گویی»، «قصه‌گویی و رویکردهای نقد ادبی»، «قصه، مخاطب‌شناسی و ادبیات عامیانه»، «قصه‌گویی و سلامت جسمی و روحی» و «قصه‌گویی و ارتباط فرامرزی» شش محور موضوعی اعلام شده است.

مرحله پایانی بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی در آذرماه ۹۸ و همزمان با شب یلدا در تهران برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =