از خبرنگاران و اصحاب رسانه برای حضور در جشنواره قصه گویی دعوت به عمل آورد

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان در سخنانی گفت: بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی با شعار «آینده ساختنی است» سال جاری علاوه بر دعوت از نوجوانان، جوانان، پدربزرگ‌ها، مادر بزرگ‌ها و معلمان برای شرکت در جشنواره از خبرنگاران و اصحاب رسانه نیز خواسته است با بیان قصه های زندگی خود در این جشنواره شرکت نمایند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان با حضور در دفتر خبرگزاری ایرنا در سنندج افزود: علاوه بر سایر اقشار امسال برای اولین بار خبرنگاران نیز می‌توانند از خاطرات حوزه کاری خود قصه‌گویی کرده و در این جشنواره در بخش ۹۰ ثانیه‌ای شرکت کنند.

سهیلا شیخی با اشاره به اینکه این جشنواره در ۲ بخش قصه‌گویی صحنه‌ای و ۹۰ ثانیه‌ای برگزار می‌شود، اظهار داشت: بخش صحنه‌ای شامل مسابقه ملی و بین‌الملل است که شرکت‌کنندگان بخش مسابقه ملی را دختران و پسران نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال، زنان و مردان ۱۸ سال به بالا و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها تشکیل می دهند.

وی افزود: در بخش مسابقه بین‌الملل نیز برگزیدگان ۲۱ دوره گذشته جشنواره در مراحل منطقه‌ای، ملی، بین‌الملل، قصه‌گویان و مجریان دارای سابقه اجرا در رسانه ملی و تئاتر کشور هستند که به همراه داوطلبان سایر کشورها می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

شیخی یادآورشد: این جشنواره با هدف توسعه و ترویج فرهنگ قصه گویی، ایجاد زمینه برای ارتقای دانش نظری و تبادل تجربیات مفید و موثر میان قصه گویان ایرانی و خارجی، کارشناسان و اساتید حوزه قصه و قصه گویی و احیای سنت قصه گویی با حضور اقشار مختلف مردم و قصه گویان برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان اضافه کرد: در بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای مانند دوره قبل تمام گروه‌های سنی از سراسر کشور می‌توانند با موضوع "قصه زندگی من" در این جشنواره شرکت کنند.

وی گفت: علاقمندان در بخش صحنه‌ای تا ۱۷ شهریور و بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه تا ۱۰ مهر ۹۸ فرصت دارند فیلم‌های قصه‌های خود را در پایگاه جشنواره به نشانی www.kanoonfest.ir بارگذاری کنند.

شیخی تاکید کرد: مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه‌گویی در مهرماه سال جاری همزمان با هفته ملی کودک در سنندج برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =