کد خبر: 290435
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
بازدید 185
دومین نشست انجمن قصه گویی کانون استان تهران برگزار شد

سلسله نشست‌های انجمن قصه‌گویی کانون استان تهران در گام دوم میزبان مهدی محبتی نویسنده و پژوهشگر ادبیات فارسی بود و با حضور اعضای انجمن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران، دومین نشست انجمن قصه‌گویی با حضور مهدی محبتی مدرس دانشگاه، نویسنده و صاحب‌قلم در روزهای پایانی مردادماه ۱۳۹۸ در سالن کنفرانس سرو استان برگزار شد.

بر اساس این گزارش، این نویسنده و پژوهشگر ادبیات فارسی در این نشست تخصصی به بررسی شیوه‌ها و مبانی قصه و قصه‌گویی در ادبیات کلاسیک فارسی پرداخت و ویژگی‌های جامعه‌ای که در آن قصه تولید می‌شود را برشمرد.

محبتی با این پرسش که «آیا در ادبیات کلاسیک چیزی به نام قصه در معنای مدرن وجود دارد»، مباحثی را در حوزه‌ی شناخت بهتر قصه و جایگاه آن در ادبیات کلاسیک مطرح کرد.

این دکترای رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران همچنین با این دیدگاه که «هر حرفی در جهان یک نوع روایت است» درباره‌ی نحوه‌ی مواجهه‌ی جامعه با متون کهن و ارزش توأمان قصه در جامعه و کاربردی بودن یا نبودن قصه و قصه‌گویی نکاتی را مطرح کرد.

سلسله نشست‌های انجمن قصه‌گویی باهدف توسعه آموزش و ترویج فعالیت قصه‌گویی در سال جاری با حضور اعضای علاقه‌مند به شکل مستمر برگزار خواهد شد.

گفتنی است اولین نشست انجمن قصه‌گویی در ۱۶ تیرماه با حضور حجت‌الاسلام اسماعیل آذری نیا مدرس حوزه و فعال حوزه قصه‌گویی در مناطق محروم تشکیل شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =