حضور مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان
 در برنامه زنده تلویزیونی "گفتمان"

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان دیشب با حضور در صداوسیمای مرکز کردستان در برنامه زنده تلویزیونی "گفتمان" در خصوص اوقات فراغت، گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون استان کردستان: سهیلا شیخی در این برنامه گفت: خدمات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان, کتاب محور است و در کانون 40 فعالیت هنری، ادبی، اسلامی به کودکان 7 تا17 سال انجام‌ می شود.

شیخی افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان با دارا بودن 20 مرکز ثابت و 4 کتابخانه سیار روستایی در سراسر استان و با ارایه فعالیت‌های فرهنگی، هنری با مخاطبین کودک و نوجوان خود ارتباطی چهره به چهره و نزدیک برقرار می‌کند.

وی خاطر نشان ساخت: کانون با هدف ایجاد امکانات لازم جهت رشد و پرورش فکری کودکان و نوجوانان و کمک به شکوفایی استعدادهای آنها بر اساس ارزشها و نظام تعلیم و تربیت اسلامی، در اوقات فراغت  ایجاد شده است.

مدیر کل کانون استان کردستان در ادامه گفت: فعالیت‌های فرهنگی و هنری مراکز کانون با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و پربار کردن اوقات فراغت در طول سال و در ایام تابستان با برگزاری کلاس های وی‍ژه در صدد غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان این استان تلاش می نماید تا در رشته های متعدد، کودکان ونوجوانان را در جهت شناسایی و پرورش استعداد هایشان یاری نماید .

وی یکی از راه‌های موثر در پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان را استفاده از کتاب و شرکت در فعالیت‌هایی ، که خلاقیت و توانایی کودک را تقویت کند دانست.

سهیلا شیخی گفت: کانون تنها نهادی است که به منظور پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در تمامی روزهای سال برنامه‌های مختلفی را برگزار می‌کند و در فصل تابستان بر تنوع و تعداد این فعالیت‌ها می‌افزاید.
مدیر کل کانون استان کردستان در ادامه سخنانش با اشاره به بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی از همه مردم، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها، دختران و پسران،زنان و مردان و خبرنگاران خواست با حضور خود در این جشنواره بر غنای آن بیافزایند.

سهیلا شیخی حضور کتابخانه سیار را از لازمه های حرکت فرهنگی در مناطق روستایی عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: مربیان کتابخانه های سیار روستایی علاوه بر امانت کتاب به بچه های تحت پوشش خود به انجام فعالیت های قصه‌گویی، شعرخوانی،  سفالگری، کاردستی، بازی های بومی و محلی، مشاعره، تصویرسازی کتاب، نمایش و نقد فیلم نیز می پردازند.

شیخی در ادامه گفت: در استان کردستان چهار کتابخانه سیار روستایی در روستاهای اطراف مریوان،بانه ،قروه و سقز فعالیت انجام میدهند که این کتابخانه 20 روستای اطراف این شهرستان را پوشش می دهند.

وی در پایان از اجرای طرح برگزاری کارگاههای حال خوشی زندگی خبر داد و افزود: این کارگاهها ویژه نوجوانان 12 تا 17 ساله می باشد که در هشت مهارت برگزار می گردد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =