پنجمین جلسه انجمن نقاشی کانون استان تهران به میزبانی گالری صبا برگزار شد

انجمن نقاشی اعضای نوجوان مراکز کانون استان تهران، عصر روز ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ در سالن سینما تک موسسه فرهنگی هنری صبا در فرهنگستان هنر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران، در این جلسه از انجمن،«صابر سلیمانی» هنرمند و مدیر هنری گالری صبا با موضوع اهمیت گالری گردی به‌عنوان محیطی غیررسمی برای یادگیری شناخت بیشتر هنر، تکنیک‌ها، سبک‌ها و مکاتب هنری با نوجوانان به گفتگو پرداخت.

بر اساس این گزارش، در این جلسه از انجمن نقاشی، ۲۰ عضو نوجوان فعال رشته نقاشی به همراه مربیانشان حضور داشتند و مدرس کارگاه با توضیحاتی در رابطه با شیوه درست و اصولی فعالیت نقاشی در مراکز کانون، از نوجوانان علاقه‌مند به نقاشی خواست ضمن لذت بردن از خلق اثر نقاشی، در این حوزه پژوهش کنند و با سبک‌های مختلف به‌ویژه سبک‌هایی که بافرهنگ ایرانی هم‌خوانی بیشتر دارد آشنا شوند.

سلیمانی که دوران کودکی‌اش را عضو مرکز شماره ۲۴ بوده و پس از تحصیلات دانشگاهی در رشته نقاشی، مدتی نیز کارشناس هنری کانون استان تهران بوده، در ادامه‌ی توضیحاتش به نقش گالری گردی و بازدید از آثار هنرمندان برای افزایش اشتیاق به هنر و آموزش و برقراری ارتباط افراد جامعه باهنر اشاره کرد.

مراحل پذیرش یک اثر هنری برای نمایش در گالری‌های معتبر و معرفی سبک‌های شرقی در آثار نقاشی از دیگر مباحث این انجمن بود که مدرس کارگاه به آن‌ها اشاره کرد.

بازدید از آثار هنرهای تجسمی اعضای کانون استان تهران در گالری صبا و نقد و بررسی آثار نقاشی و همچنین بازدید از آثار هنرمندان در گالری آینه از دیگر برنامه‌های این جلسه از انجمن بود.

گفتنی است پنجمین جلسه از انجمن نقاشی اعضای مراکز کانون استان تهران از ساعت ۱۵ تا ۱۷ روز سه‌شنبه ۱۱ شهریور با حضور اعضای نوجوان در گالری صبا فرهنگستان هنر برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =