شیوه های اجرای طرح در کارگاه های داستان نویسی خلاق کانون زنجان

آموزش شیوه های اجرای طرح در کارگاه های داستان نویسی خلاق ویژه مربیان و رابطین ادبی استان زنجان با حضور فرزانه رحمانی ،کارشناس ادبیات کودک و نوجوان مدیریت آفرینش‌های ادبی در سالن جلسات اداره ی کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان زنجان، در این برنامه که ابتدا با بحث و تبادل نظر پیرامون کتاب های مربوط به تدوین کتاب کار جدید ادبی و ارائه ی نمونه طرح ها و کنفرانس منابع مربوطه آغاز شد، مربیان و کارشناسان ادبی در خصوص شیوه ی اجرای طرح های جدید و خلاق در کارگاه های داستان نویسی با مشارکت مدرس دوره، به گفتگو نشستند.

در ادامه به بررسی نمونه طرح های اجرا شده ی مربیان در کارگاه داستان پرداخته و شیوه های اجرای کاربردی خلاق برای اعضا آموزش داده شد.

سیر توالی طرح ها و عناصر داستانی از جمله مباحثی بود که در این کارگاه توسط فرزانه رحمانی آموزش داده شد.

فاطمه سلیمانی کارشناس ادبی استان، هدف از برگزاری این کارگاه را آشنایی مربیان و رابطین ادبی با نحوه ی برگزاری کارگاه های داستان بصورت کاربردی و خلاق دانست. کارگاه های داستان نویسی خلاق از کارگاه های تخصصی برگزار شده در کانون است که طی آن اعضا بعد از گذراندن دوره های زمینه ای کارگاه نوشتن خلاق با توجه به گرایش خود در نوشته هایشان، جذب این کارگاه ها می شوند و ضروری است که مربیان با شیوه های جدید آموزش طرح در این کارگاه آشنا شوند.

مباحث اختصاصی این دوره نیز با محوریت زبان داستان، در بیستمین جلسه ی انجمن، با حضور 55 نفر از اعضای داستان نویس انجمن ادبی سپیدار و مربیان ادبی زنجان، برگزار گردید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =