کد خبر: 291648
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
بازدید 207
تشریح برنامه‌های هفته ملی کودک کانون استان اردبیل

مدیرکل کانون پرورش فکری استان اردبیل در ارتباط با هفته ملی کودک اظهار داشت: این هفته فرصتی مناسب در راستای تمرکز بیشتر به نسل کودک و نوجوان، شناخت ویژگی‌ها، مختصات رشدی و حقوق آن‌ها است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان اردبیل، زعفر احدزاده باتشریح برنامه‌های هفته ملی کودک و شعار محوری کانون با عنوان:«آینده را باید ساخت» تصریح کرد: توجه به حقوق کودکان و تدوین برنامه‌های مختلف در این خصوص و همچنین لزوم پرداختن به آموزش‌های لازم در راستای تبیین «خوب زندگی کردن تمرین می‌خواهد» از الزامات برنامه‌ها و فعالیت‌های کانون استان است.

مدیرکل کانون استان اردبیل افزود: توجه به آموزه‌های دینی، تبیین و ترویج پیام نهضت عاشورا از شاخصه مهم برنامه‌های هفته ملی کودک خواهد بود که به موازات اهمیت دهی بیش از پیش به این امر مهم، برای روزهای مختلف این ایام، برنامه‌های مختلف فرهنگی هنری، ادبی و اسلامی تدارک دیده‌شده است.

او در پایان خاطرنشان کرد: کانون استان با همراهی و همکاری سایر نهادها، قطعاً در توجه بیشتر به کودکان نقش‌آفرینی خواهد کرد و اهتمام متولیان در توجه و تمرکز به نسل کودک و برنامه‌های هفته ملی کودک، می‌تواند آینده‌ای که امروز می‌سازند، آینده‌ای سرشار از خوبی‌ها و نیکی‌ها باشد.

شایان‌ذکر است، ثبت‌نام رایگان در مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری استان، اجرای طرح «دست‌های مهربان هلال » ویژه کودکان مناطق سیل‌زده (جمع‌آوری اسباب‌بازی اهدایی به سیل‌زدگان)، برپایی ایستگاه سیار نقاشی با موضوعات و مفاهیم بشردوستی، صلح و مهرورزی، برپایی ایستگاه قصه‌گویی، ملاقات کودکان بیمار، جشنواره بادبادک‌ها در پارک‌های کودک و نوجوان، دعوت از یک پزشک یا پرستار با موضوع: کودک، آموزش، سلامت و ایمنی،آشنایی با جاذبه‌های گردشگری استان و حفاظت از محیط‌زیست با موضوع: کودک، محیط‌زیست، میراث فرهنگی و گردشگری، کودکان شاد، کودکان خلاق، کودکان متفکر(انجام بازیهای حسی و حرکتی و... به صورت گروهی) با موضوع: کودک، صلح، بازی و نشاط، ازجمله برنامه‌های مهم ستاد گرامیداشت هفته ملی کودک استان اردبیل است.  

«جدول مناسبت‌های ایام گرامیداشت هفته ملی کودک»

تاریخ

مـوضـوع

۱۳ مهر

کودکان با نیازهای ویژه، فرصت‌های برابر

۱۴ مهر

کودک، آموزش، سلامت و ایمنی

۱۵ مهر

کودک، محیط‌زیست، میراث فرهنگی و گردشگری

۱۶ مهر

کودک، صلح، بازی و نشاط

۱۷ مهر

کودک، رسانه و ارتباطات

۱۸ مهر

کودک، کتاب و فرهنگ مطالعه

۱۹ مهر

کودک، خانواده، سبک زندگی ایرانی اسلامی

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =