400  عنوان برنامه به مناسبت هفته ملی کودک با شعار "آینده را باید ساخت"در کردستان برگزار می‌شود

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان گفت: با بیان اینکه شعار هفته ملی کودک «آینده را باید ساخت» است، اظهار کرد: همزمان با این هفته 13 تا ۱۹ ماه جاری، در مجموع 400 برنامه فرهنگی، هنری و ادبی در مراکز ثابت و سیار کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان سطح استان برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان کردستان، سهیلا شیخی خاطرنشان کرد: کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان استان برای 20 مرکز ثابت و 4 کتابخانه سیار روستایی در سطح شهرستان‌های استان برنامه‌های مختلفی تدوین کرده است که در طول هفته با هدف ایجاد شادی و نشاط بیشتر در بین کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان افزود:ویژه برنامه ای با عنوان آینده را باید ساخت در خانه کرد همزمان با روز جهانی کودک با همکاری ادارات میراث فرهنگی،شرکت آب منطقه ای، شهرداری، بهزیستی، صداو سیما و آموزش و پرورش از ساعت 10 تا 12 در محل خانه کرد سنندج برگزار خواهد شد .

شیخی گفت: دیدار از کودکان بستری در بیمارستان های استان از دیگر برنامه های این هفته در کردستان است که در این برنامه ضمن عیادت از کودکان با اهدای کتاب و جوایز دلجویی خواهد شد.

وی افزود: با توجه به تقارن هفته ملی کودک با ماه صفر و نزدیک شدن به اربعین حسینی ، به تمام مراکز اعلام شده در اجرای برنامه‌ها، جدای از ایجاد زمینه‌های شاد برای کودکان و نوجوانان، آموزه‌های دینی و مذهبی نیز محور قرار گیرد.

شیخی تصریح کرد: فضاسازی مراکز فرهنگی هنری کانون استان کردستان متناسب با هفته ملی روز جهانی کودک، دعوت از کودکان با نیازهای ویژه سطح شهر سنندج و اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری، دعوت از مهدها، پیش‌دبستانی‌ها و مدارس ابتدایی سطح شهرستان  استان برای حضور در برنامه‌های این هفته و حضور و اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری یک روز با کودکان روستا در روستاهای کم‌برخوردار استان از جمله برنامه‌های هفته ملی کودک در کردستان است.

وی ادامه داد: امروز 13 مهر ماه همزمان با آغاز هفته ملی کودک است که با عنوان کودکان با نیازهای ویژه در راستای تحقق فرصت‌های برابر برای این کودکان در کنار سایر کودکان، نامگذاری شده و برنامه‌های ویژه‌ای انجام می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر یکی از مراکز کانون استان به تجهیزات مورد نیاز کودکان با شرایط ویژه تجهیز شده و در هفته کودک هم ایام شادی برای این کودکان فراهم خواهد شد.

وی برگزاری ایستگاه نقاشی گروهی در سطح پارک‌های شهرستان‌های تابعه استان، عضویت رایگان کودکان و نوجوانان در مراکز کانون کردسنان، برگزاری جشن بادبادک‌ها در محوطه روستای کولان در پشت دریاچه زریوار مریوان، اجرای بازی‌های بومی و محلی، معرفی شغل خبرنگار برای اعضا و دانش‌آموزان بازدیدکننده و تمرین خبرنگاری، تقدیر از اعضای برتر و کودکان برگزیده برنامه‌ها و جشنواره‌های استانی و بین‌المللی و نشست و بازدید اعضا نوجوان مراکز کانون سنندج از دفتر خبرگزاری‌ها را از دیگر برنامه‌های این هفته در سطح مراکز کانون‌های پرورشی فکری در استان برشمرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان افزود: در روزی که با عنوان مهر، کودک، محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگری نام‌گذاری شده است ویژه برنامه‌ای با حضور ادارات فوق‌الذکر در خانه کرد سنندج برگزار خواهد شد.

شیخی، معرفی کتاب‌های کانون و انتخاب یک کتاب و آموزش کتاب‌سازی به بازدیدکنندگان، سفالگری با موضوع آشنایی با نقش‌ جانوران در آثار تاریخی ایرانی، خوشنویسی با معرفی کتاب نام پاکان با تکنیک جدید و نوآورانه، کاردستی بازی و سرگرمی بازی با سرگرمی‌های تولیدشده در کانون پرورش فکری و ... را از آیتم‌های در نظر گرفته در این برنامه است.

وی اظهار کرد: فعالیت علمی با موضوع چگونه از محیط زیست مواظبت کنیم با حضور و همکاری اداره‌کل محیط زیست و میراث فرهنگی، بهره‌گیری از ظرفیت‌های مراکز جهت بازدید کودکان مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهر، اجرای کارگاه آموزش ایمنی و بهینه‌سازی مصرف انرژی در مراکز کانون، نمایش مجموعه فیلم‌های کانون با هدف دانش‌افزایی و تقویت روحیه نوع‌دوستی، برگزاری کارگاه‌های ادبی با موضوع چیدن اشعاری درباره امام حسین(ع) دوستی و مهربانی، من و درختان جنگل و کتاب مهربان، برگزاری کارگاه و مسابقه نقاشی با مضوعات حفاظت از محیط زیست، درخت چهارفصل، کودک صلح، بازی و نشاط، ای خدای مهربان و برگزاری کارگاه کاردستی با موضوعات نمادهای عاشورا، باغچه پرگل من، تقدیر از اعضای فعال مراکز و اعضای فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی اعضا مراکز کانون استان و.....از دیگر برنامه‌های هفته ملی کودک در سطح استان است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =