روایت قصه‌ در زنجان به سر رسید

مراسم اختتامیه بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی مرحله استانی در حالی برگزار شد که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان برگزیدگان خود را برای مرحله بعد معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان؛ دبیر بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه‌گویی استان زنجان در گزارشی ابراز داشت: قصه فرآیند باز آمدن و نشستن و رفتن آدمها است. قصه یعنی نگاه دوباره به پشت سر، قصه یعنی تاریخ، یعنی گذشته، یعنی حال، یعنی آینده، یعنی حقیقت هستی در آفرینشی دوباره که قصه‌گو آن را حکایت می کند.

فاطمه نظری همچنین ابراز داشت: قطعا جشـنواره‌های قصـه‌گویی اهداف مهمی را به دنبال دارند که مهمـترین آنها انتقال فرهنگ گذشتگان به نسل جدید، تقویت باورهای دینی و تبادل تجربه می باشد که در جشنواره‌ی بیست و دوم با همراهی و  لطف ایزد یگانه و تلاش تمامی شرکت کنندگان به میزان قابل توجهی به این اهداف دست یافتیم.                               

نظری در ادامه ضمن تقدیر از دست اندرکاران جشنواره به ویژه اعضای دبیرخانه قصه گویی استان، مراتب تشکر و سپاس خود را به مادر بزرگ‌ها و پدر بزرگ‌های مهربان، اعضای مستعد و پرتلاش، همکاران، و سایر بزرگوارانی که باشناخت کافی از این فعالیت و باور به تاثیرگذاری آن در روح و روان کودکان و نوجوانان، دراین رقابت سالم شرکت کرده اند، تقدیم داشت.

دبیر بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه‌گویی رای هیات داوران مرحله استانی را   به ترتیب ذیل اعلام کرد:

- در بخش پدر بزرگها و مادر بزرگها «صفیه رستملو» از مرکز شماره ۳، «هما محبی» و  «شهره کلانتری» از شهر هیدج

- در بخش دختران و پسران «حمید رضا محمدلو» از مرکز شماره ۶، «ریحانه بیگدلو» از مرکز زرین رود، «معصومه جعفری» از مرکز گرماب به عنوان برگزیده و یوسف رفیعی از اعضای کتابخانه سیار سجاس به عنوان شایسته تقدیر

- در بخش زنان ، مردان و آزاد« هادی رفیعی ب»ه عنوان نفر اول از سجاس، «میلاد عیوضی» به عنوان نفر دوم از  مرکز شماره ۲،«  مریم بابایی»به عنوان نفر سوم  از ستاد، « سمانه زمانی»به عنوان نفر چهارم  از سلطانیه و« حمید آقایاری » به عنوان نفر پنجم مربی کتابخانه سیار هیدج و و« مریم بیات  تبار»از مرکز شماره یک به عنوان شایسته تقدیر

فاطمه نظری  در پایان گفت مرحله منطقه‌ای این رویداد فرهنگی در استان آذربایجان غربی برگزار خواهد شد و  امید است که برگزاری این جشنواره توانسته باشد تاثیر مثبتی بر ارتقاء کیفیت فعالیت قصه گویی درمراکز بگذارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =