کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان خراسان رضوی برگزیدگان خود را معرفی کرد

برگزیدگان نهایی و قصه‌گویان شایسته‌ی تقدیر مرحله‌ی استانی بیست‌ودومین جشنواره‌ قصه‌گویی در خراسان رضوی، معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی، عصر پنچ شنبه ۱۸مهر ۱۳۹۸ درآیین اختتامیه مرحله‌ استانی بیست‌ و دومین جشنواره‌ قصه‌گویی، برگزیدگان نهایی و قصه‌گویان شایسته‌ تقدیر در سه بخش زنان و مردان بالای ۱۸سال، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال، ازسوی داوران، معرفی و تجلیل شدند.

ابراهیم زره‌ساز مدیرکل کانون استان دراختتامیه جشنواره قصه گویی پس از تشکر و قدردانی ازعوامل و داوران جشنواره گفت: درتاریخ مذهبی ما بزرگترین تراژدی در سرزمین کربلا خلق شد و قصه به عنوان یک ابزار هنری می تواند ارزش‌ها و هنجارها را به نسل‌های بعد منتقل کند.

نزهت شیخ زاده  دبیر بیست دومین جشنواره بین المللی قصه گویی  در خصوص این جشنواره گفت: بیست دومین جشنواره بین المللی قصه گویی در مرحله استانی با شعار زیبایی «آینده ساختنی است»   شروع و درسطح استان ۵۰ جشن و همایش قصه گویی با ۴۶۸۰ نفر مخاطب برگزار گردید. و تعداد ۱۴۴۵ نفر در سایت قصه گویی ثبت نام کردند که نسبت به سال گذاشته  رشد ۴۰ درصدی داشتیم

وی درادامه گفت بیش از ۵۰۰ قصه‌گویی در بخش قصه گویی صحنه ای و مابقی در بخش ۹۰ ثانیه ای  حضور داشتند که بعد از داوری اولیه  ۵۰ نفر قصه‌گو در سه بخش با هم به رقابت پرداختند.

دبیربیست و دومین جشنواره بین المللی قصه‌گویی رای هیات داوران مرحله استانی را به ترتیب ذیل اعلام کرد:

در بخش پدربزرگ‌ها و مادر بزرگ‌ها «محمدابراهیم  انصاری» با قصه «هرکس به بند خویش است»، «مهری رفیعی پور» با قصه «پیران عاقل و پادشاه نادان»، «کنیزرضا ‌ دلدارفریمانی» با قصه «ملک ابراهیم و اسب پریزاد» به عنوان برگزیده انتخاب شدند و «مهری رفیعی پور» به عنوان منتخب از نگاه داوران نوجوان معرفی گردید.

در بخش دختران و پسران «زهرا سادات موسوی» با قصه   «قیچی که دنبال کارمی گشت»، «آیدا موحدی رودی» با قصه «  پیرچنگی»، «یکتا سادات بیدختی» با قصه  «تو چه رنگی هستی؟ » به عنوان برگزیده انتخاب شدند و «زهرا سادات موسوی» به عنوان منتخب از نگاه داوران نوجوان معرفی گردید.

- دربخش زنان و مردان «محمود خرقانی» با قصه «هرچملنچی  »، «نسرین نامور» با قصه «کاکتوس که راه می رود»، «نرگس افضلی اول» با قصه «مهره مار»، «کلثوم عزتی راد» باقصه «  گل بانو  و «زهره اکبرابادی» با قصه «آزاده» به عنوان برگزیده انتخاب شدند و «نرگس افضلی» به عنوان منتخب از نگاه داوران نوجوان معرفی گردید.

و همچنین «طاها رئیسیان نژاد» و «عصمت نصیرزاده» به عنوان شایسته تقدیرانتخاب شدند.

نزهت شیخ زاده  در پایان گفت مرحله منطقه‌ای این رویداد فرهنگی در آبان سال جاری برگزارخواهد شد و امید است که برگزاری این جشنواره توانسته باشد تاثیر مثبتی بر ارتقاء کیفی قصه گویی بگذارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =