اجرای سومین گام طرح«کتاب‌خوان فصل» در مرکز شماره ۳ کانون مشگین‌شهر

هم‌زمان با فصل پاییز، سومین گام طرح«کتاب‌خوان فصل» در مرکز شماره ۳ کانون پرورش فکری مشگین‌شهر آغاز شد و اعضای کتاب‌خوان فعال، معرفی و تجلیل شدند.

این برنامه با حضور اعضای دختر و پسر فعال مرکز شماره ۳ کانون مشگین‌شهر و باهدف معرفی اعضای برتر کتاب‌خوان فصل تابستان، در محل سالن مطالعه مرکز برگزار شد. در ابتدای برنامه بعد از قرائت قرآن کریم و پخش سرود ملی، نیر پیکام، مربی مسئول مرکز، ضمن خوش‌آمد گویی به میهمان‌ها در رابطه با طرح توضیحاتی ارایه کرد و از سایر اعضای علاقه‌مند خواست تا به این طرح بپیوندند و با کتاب‌خوان‌های برتر مرکز به رقابت بپردازند.

وی اهداف این طرح، شیوه اجرا و عضویت در آن را برای اعضا تشریح کرده و ضمن معرفی و تقدیر از اعضای کتاب‌خوان فصل بهار، گزارشی از ۸ ماه تلاش اعضا این مرکز که عضو طرح هستند را ارائه داد.

در ادامه، برنامه‌های متنوع فرهنگی و ادبی با محوریت کتاب و کتاب‌خوانی اجرا شد. آیلین راستگو، به معرفی کتاب توران تور پرداخت و از دوستان خود خواست تا این کتاب را مطالعه کنند. سپس مریم بوداقی شاهنامه خواند، سویل روشنی‌فر عضو کودک مرکز نیز، قصه شنگول و منگول را برای دوستانش تعریف کرد و فاطمه حسینی شعرخوانی کرد.

در پایان برنامه، هفت نفر از اعضای برتر کتاب‌خوان، به ترتیب تعداد امانت کتاب‌هایی که در طول فصل تابستان امانت برده و مراحل مختلف طرح را طی این امانت گیری اجرا کرده‌اند، به عنوان کتاب‌خوان‌های برتر فصل تابستان معرفی و تجلیل شدند. آیلین راستگو، امیرعلی سلیمانزاده، مطهره بوداقی، علی حکیمی، مریم بوداقی، محدثه آقایی و اسرا احمدزاده به ترتیب اعضای کتاب‌خوان فصل تابستان بودند که تجلیل شدند و هدیه‌ای را به یادگار دریافت کردند.

لازم به ذکر است طرح کتاب‌خوان فصل به مدت ۸ ماه در مرکز اجراشده است و تاکنون باعث افزایش میزان مطالعه اعضا و علاقه‌مندی آن‌ها به مطالعه شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =