برگزیدگان مرحله استانی جشنواره قصه گویی معرفی شدند

با پایان یافتن مرحله داوری، برگزیدگان مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی در آذربایجان‌غربی معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌غربی، در آئین اختتامیه این جشنواره، منصور مرتضوی یکی از داوران جشنواره بعد از قرائت بیانیه هیأت داوران، اسامی برگزیدگان این جشنواره را که شامل پنج قصه گو در بخش مردان و زنان، سه قصه گو در بخش دختران و پسران و سه قصه گو در بخش پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها بود اعلام کرد.

بر این اساس و با علام نتایج داوری: پریسا علیزاده از ماکو، معصومه حیدرپور از نقده، شیدا نصرتی و شادی پاکزاد از مهاباد و کبری مروت جو از ارومیه به عنوان برگزیدگان بخش مردان و زنان معرفی و راهی مرحله منطقه‌ای شدند.

در بخش دختران و پسران، نارین فرجی، فرزاد جوانمردی و دیلان قهرمان پور هر سه از مهاباد به عنوان برگزیده معرفی شدند و جواز حضور مستقیم در مرحله کشوری را کسب کردند.

در بخش پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، نرگس طاهری و شهناز صدیق از ارومیه و سلطانعلی دریادل از خوی حائز عنوان برگزیده شدند و به صورت مستقیم راهی مرحله کشوری شدند.

احیاعلی فیروزی از ارومیه، هاجر شفی زاده از قره‌ضیاالدین و ایوب افشاری نژاد از تکاب نیز عنوان شایسته تقدیر این مرحله از جشنواره را کسب کردند. 

حسین عباسی فرماندار ماکو در آئین اختتامیه این جشنواره، ضمن تشکر از مدیرکل و مجموعه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، قصه گویی را از فرهنگ‌های غنی موجود در ادبیات ایران و توسعه کشور را مدیون پیشرفت در حوزه‌های فرهنگی عنوان کرد.

عباسی افزود: پرورش خلاقیت و افزایش اعتماد به نفس در کنار انتقال فرهنگ غنی قصه گویی دستاوردهای مهم قصه گویی در حوزه کودک و نوجوان است و حکایاتی که در میان قصه‌های گذشتگان به نسل امروزی منتقل شده است سرشار از مفاهیم آموزنده است.

جواد زاهدی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه سازمان منطقه‌ آزاد ماکو، فرمانداری، مردم ماکو و تمام دست اندرکاران و عوامل اجرایی مرحله استانی جشنواره قصه گویی، برگزاری این مرحله از جشنواره در منطقه آزاد ماکو را فرصتی مغتنم برای آشنایی قصه گویان سایر شهرستان‌ها با فرهنگ غنی و آداب و رسوم این منطقه عنوان کرد.

مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی در آذربایجان‌غربی طی روزهای ۲۰ و ۲۱ مهر ۹۸ در منطقه آزاد ماکو برگزار شد.

مرحله منطقه ای بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی روزهای ۲۶ و ۲۷ آبان ۹۸ با حضور قصه گویان پنج استان، آذربایجان‌غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و قزوین در ارومیه برگزار می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =