کد خبر: 292447
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
بازدید 142
نوجوانان گرگانی حفاظت از محیط زیست را می آموزند

انجمن محیط زیست تنفس سبز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره یک گرگان دومین جلسه خود را با حضور مدیرکل کانون و تعدادی از فعالان محیط زیستی استان گلستان برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری گلستان، محبوبه رجب نسب مدیرکل کانون گلستان در دومین جلسه انجمن محیط زیست نفس سبز که با حضور فعالان و اساتید حوزه زیست محیطی و اعضای نوجوان در مرکز فرهنگی هنری شماره یک کانون گرگان برگزار شد ضمن قدردانی از روحیه مشارکت جویانه اعضای انجمن، از آنان خواست تا مطابق تقویم رویدادهای محیط زیستی برنامه‌های خود را ارائه نمایند.

وی با تاکید بر اینکه این انجمن می‌تواند محلی برای برنامه‌ریزی و هم اندیشی فعالان این حوزه باشد خواستار برنامه‌ریزی، پویایی و توسعه بیشتر فعالیت‌های زیست محیطی شد.

در ادامه نماینده سازمان مدیریت پسماند استان گلستان در خصوص اهمیت بازیافت زباله و چگونگی بهره برداری از آن صحبت کرد و اساتید این حوزه که در جلسه حضور داشتند ضمن قدردانی بابت برگزاری این جلسه به سوالات نوجوانان پاسخ داده و با بیان اینکه محیط زیست میراث گذشتگان نیست بلکه امانتی است در دست ما برای هدیه به نسل آینده که باید در حفظ آن کوشا باشیم، موارد لازم را در خصوص مصرف بهینه با هدف حفظ منابع، فعالیتهای صورت گرفته، اهمیت، کاربرد و دغدغه های زیست محیطی و منابع طبیعی عنوان کردند.

در این جلسه اعضا، به بیان دغدغه‌های خود پرداختند که یکی از این دغدغه‌ها چگونگی فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست خصوصا در پارک‌های شهر گرگان بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =