جشنواره قصه گویی، رویداد مهم فرهنگی برای آذربایجان‌غربی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی در دیدار مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، میزبانی از مرحله منطقه‌ای جشنواره قصه گویی را یک رویداد مهم فرهنگی و هنری برای استان عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان‌ آذربایجان‌غربی، علی مصطفوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی در این دیدار، میزبانی ارومیه از مرحله منطقه‌ای بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی را فرصت خوبی برای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی استان دانست و نقش کانون را در زمینه توسعه و ترویج فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی در حوزه کودکان و نوجوانان بسیار ارزشمند معرفی کرد.

مصطفوی گفت: ورود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حوزه آسیب‌های اجتماعی می تواند نوید بخش توزیع عادلانه خدمات فرهنگی در بین کودکان و نوجوانان مناطق کم برخوردار و به تبع آن کاهش آسیب‌های اجتماعی در میان این قشر باشد.

مصطفوی افزود: استانداری آذربایجان‌غربی آمادگی خود را جهت توسعه و تجهیز ناوگان کتابخانه‌های سیار روستایی کانون اعلام و از هرگونه فعالیت کانون در راستای ارائه خدمات فرهنگی به کودکان و نوجوانان مناطق روستایی و حاشیه نشین استان حمایت می کند. 

جواد زاهدی مدیرکل کانون آذربایجان‌غربی نیز در این دیدار از اجرای دو مرحله پویش فرهنگی «پیک امید» از زمان آغاز این طرح در مناطق عشایری و مرزی استان خبر داد و افزود: طرح پیک امید به منظور توزیع عادلانه خدمات فرهنگی در بین کودکان و نوجوانان مناطق کم برخوردار، روستایی و عشایری استان در تمام طول سال انجام می شود. 

زاهدی از آمادگی کامل کانون استان برای میزبانی شایسته از مرحله منطقه ای بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی خبر داد.

مرحله منطقه ای بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی با حضور قصه گویان پنج استان آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، اردبیل، زنجان و قزوین طی روزهای ۲۵ و ۲۶ آبان ۹۸ در ارومیه برگزار می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =