نوجوانان کتاب‌خوان در هفته کتاب‌خوانی میزبان نویسندگان می‌شوند

هم‌زمان با هفته کتاب و کتاب‌خوانی اعضای کودک و نوجوان کتاب‌خوان مراکز کانون استان تهران، در دو ویژه‌برنامه ادبی و فرهنگی میزبان شاعران و نویسندگان کتاب‌های کودک و نوجوان خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران، هم‌زمان با آغاز هفته کتاب و کتاب‌خوانی، دو ویژه‌برنامه با محوریت کتاب‌خوانی ویژه اعضای فعال و کتاب‌خوان توسط واحد ادبی و فرهنگی کانون استان برگزار خواهد شد.

بنابراین گزارش، در اولین ویژه‌برنامه با عنوان «دو پنجره»، حمیدرضا شکارسری، شاعر، منتقد و پژوهشگر مهمان جمعی از اعضای کارگاه‌های شعر مراکز خواهد بود. در این برنامه کتاب «تلنگر باران» با حضور « کمال شفیعی» منتقد برجسته حوزه ادبیات کودک و نوجوان توسط اعضای کارگاه‌های شعر موردنقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

این برنامه در ۲۱ آبان از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در مرکز فرهنگی هنری شماره ۳۰ برگزار می‌شود و با جشن امضای کتاب تلنگر باران توسط شاعر میهمان به پایان می‌رسد.

همچنین به همین مناسبت روز پنج‌شنبه ۲۳ آبان جشن کتاب‌خوانی اعضای فعال و کتاب‌خوانان مراکز در مرکز شماره ۳۰ برگزار می‌شود. در این برنامه پنج نفر از نویسندگان، شاعران و فعالان حوزه کتاب‌های کودک و نوجوان از ساعت ۹ تا ۱۱ صبح با برگزاری پنج کارگاه با عنوان کتاب سازی، کودکان و نوجوانان را با نگارش داستان به‌صورت گروهی و تصویرگری و مراحل ساخت کتاب آشنا می‌کنند.

اعضای شرکت‌کننده در این بخش ضمن آشنایی با ساختمان داستان و داستان‌نویسی، زیر نظر مدرسان کارگاه، نگارش داستان به‌صورت گروهی را تجربه می‌کنند و تمامی مراحل ساخت کتاب را در مدت‌زمان دو ساعت انجام می‌دهند.

در بخش دوم این برنامه رونمایی از ۵ اثر کتاب سازی اعضای شرکت‌کننده در کارگاه کتاب سازی و تقدیر از برگزیدگان کتاب‌خوانی مراکز کانون استان تهران صورت خواهد پذیرفت.

گفتنی است ۶۲ مرکز فرهنگی هنری کانون استان تهران در هفته کتاب و کتاب‌خوانی با دعوت از فعالان عرصه کتاب و نویسندگان حوزه کودک و نوجوان و اجرای برنامه‌های متنوع، میزبان کودکان و نوجوانان و دانش آموزان مدارس هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =